Гаряча тема:
- Війна
Якщо приправити м'ясо-гриль не звичайною сіллю, а, до прикладу, сіллю з травами – і його смак, і запах одразу ж посиляться. До того ж така скляна баночка з приправою на кухні виглядає дуже ефектно. Її навіть знайомим подарувати не соромно. Чудовий спосіб зробити свою їжу кориснішою – додавати до неї ароматизовану суміш, зроблену на основі морської солі. Вона є джерелом великої кількості вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Приготувати ароматизовану сіль дуже просто: кристалики перебиваються з допомогою блендера або кавомолки (можна використовувати і ступку) зі спеціями, які ви виберете на свій смак. Останні віддають солі свій смак, колір і запах.
Сушені трави – з ними сіль підкреслить смак м'яса. Це чебрець, розмарин, орегано, часник, м'ята, лаванда, базилік.
Спеції – додайте таку сіль в тушковані овочі. Найсмачніші поєднання: кумин, фенхель, коріандр, паприка, куркума або перець чилі.
Сушені подрібнені гриби – сіль із таким ароматом підійде для гарнірів, омлетів і жульєнів.
Сушена подрібнена цедра – підійде для смаження м'яса птиці, овочів і морепродуктів.
Коли потрібно солити страви?
Сіль розкриває аромат і смак продуктів, робить їх апетитнішими та насиченими. Від того, коли і як ви будете солити ту чи іншу страву, може сильно залежати кінцевий результат. До прикладу, якщо ви хочете щоб в овочів при смаженні утворилася смачна скоринка, то не соліть їх перед смаженням, інакше вони пустять сік і про неї можна буде забути. Робіть це вже тоді, коли скоринка вже утворилася. Страви після охолодження здаються менш солоними, ніж коли вони були гарячими. Тому, ту їжу, яка подається в теплому вигляді, солити необхідно менше. А ось до бобових додавайте сіль за кілька хвилин до закінчення приготування, тоді вони будуть м'якішими. М'ясо і риба набагато смачніші, якщо їх завчасно підсолюють (за кілька годин до приготування). Що ж до тушкування, то вводити сіль у страви слід у середині цього процесу, а у свіжі салати з соковитих овочів – безпосередньо перед подачею до столу.
Яку й до чого додавати?
КАМ’ЯНА. Це звичайна сіль, представлена в сипучій формі або в пресованій. Продається в пакетах. Досить солона. Її слід купити, якщо потрібно консервувати або маринувати.
ОЧИЩЕНА. Це звичайна сіль, яка пройшла додаткову процедуру очищення. Має ледь помітний післясмак. Її найчастіше використовують професійні кухарі на своїх кухнях. Застосовується при приготуванні будь-яких страв, а також як приправа.
ЙОДОВАНА. Ця сіль додатково збагачена йодом і рекомендується тим людям, у який є нестача йоду в організмі. А ось її ї надлишок небажаний, тому слід обережно приймати її без показань. Йод при приготуванні не відчувається.
МОРСЬКА. Ця сіль є продуктом випарювання морської води. Така сіль дуже корисна за рахунок високого вмісту в ній мінеральних речовин, але на смак вона не кожному сподобається.
ЕКСТРА. Вона дуже зручна у використанні і має чистий солоний смак. Але білосніжний колір – це результат хімічного вибілювання. Щоб сіль не збивалася у камінь, в неї додають спеціальні речовини, які теж не несуть користь для організму. Таким чином, це найшкідливіший вид солі.
ЧОРНА. Її виготовляли ще наші пращури, змішуючи звичайну сіль із житнім борошном, травами та іншими інгредієнтами, після чого обпалювали в печі. Така сіль корисна для організму: вона майже не утримує воду, сприяє виведенню токсинів і містить багато корисних речовин.
Як правильно зберігати?
Хороша сіль розсипчаста й суха, але при неправильному зберіганні вона може насититися вологою і схопитися твердою грудкою. Щоб цього не сталося, зберігайте її в сухому й провітрюваному місці. Завжди щільно сільничку. Не набирайте сіль вологими або жирними руками чи ложками. У ємність із великим запасом цього продукту можна покласти невеликий марлевий мішечок із рисом – він вбере в себе зайву вологу. Зберігайте сіль у лляних мішечках, скляному посуді, дерев'яній або керамічній сільниці.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: