ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Секрети приготування кус-кусу

12 Червня 2020 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 32895
Все що знадобиться для приготування смачного кус-кусу – це окріп, сіль та шматочок вершкового масла.
Все що знадобиться для приготування смачного кус-кусу – це окріп, сіль та шматочок вершкового масла. Фото: автора

У 18 столітті цей продукт був популярний серед жителів Алжиру, Марокко, Тунісу. Сьогодні він відомий у всьому світі!

В Україні кус-кус можна купити практично в будь-якому магазині. Спочатку цю крупу виготовляли з проса, потім як сировину почали використовувати манку. Її калорійність становить 335 ккал на 100 грамів продукту, завдяки чому ситість приходить швидко навіть після невеликої порції приготованої страви. Крім того, кус-кус дуже корисний. Він активно впливає на обмінні процеси в організмі, нормалізує травлення і роботу шлунково-кишкового тракту. В ньому містяться речовини, що покращують роботу мозку й відновлюють баланс води та солі в тканинах. Ця каша показана людям із низьким гемоглобіном і ослабленим імунітетом, які бажають поліпшити діяльність серцево-судинної системи. Для діабетиків страви з кус-кусу є справжнім порятунком, оскільки мають низький глікемічний індекс – підвищують цукор в крові дуже повільно.

Як правильно готувати?

*Ніколи не додавайте в кус-кус занадто багато рідини. Запам'ятайте просте правило: на один обсяг крупи додається точно такий самий обсяг рідини, тобто ідеальне співвідношення – 1:1.

*Не залишайте кус-кус запарюватися на занадто тривалий час, інакше він може перетворитися на суцільну грудку. Як тільки крупа вбере всю рідину, її слід акуратно перемішати, щоб відокремити зернинки одна від одної.

*Перед тим, як заливати кус-кус окропом, його бажано попередньо скропити оливковою олією, яка вкриє кожне зернятко тонкою оболонкою і допоможе зробити кашу розсипчастою. Те ж саме можна зробити й одразу ж після запарювання – в процесі розпушування кус-кусу.

*Для розпушування крупи намагайтеся використовувати виделку, оскільки ложка може призвести до склеювання зерняток.

*Туніський кус-кус дрібний, зернятка мають трішки більший розмір, ніж манка. Ізраїльський кус-кус (у вигляді великих пласких кульок) не передбачає запарювання. Його слід варити, як і пасту, а потім додавати в нього вершкове масло, щоб кульки не злипалися.

*За великим рахунком кус-кус не готується, а при запарюванні проходить процес регідрації, тобто, протягом 5-15 хвилин він вбирає в себе рідину. Якщо крупа стала м'якою і ніжною, значить вона готова до розпушування, а якщо все ще залишається хрусткою, її слід довше потримати під кришкою.

*Все що вам знадобиться для приготування кус-кусу – це лише окріп, сіль та шматочок вершкового масла.

*У кус-кус часто додають різні трави й спеції для того, щоб зробити його ароматним. Сухі спеції можна покласти ще на етапі запарювання. Викладати кашу на тарілку дуже зручно й красиво за допомогою кулінарного кільця для салатів.

*Готову кашу часто подають із петрушкою, м'ятою, кінзою, помідори, зеленою цибулею, часником, лимоном, оливками, чилі, гранатом, мигдалем та сушеними фруктами.

 

крупа, крупи, кус-кус, кускус, секрети приготування кус-кусу, крупи та страви з борошна, каша, каша з кус-кусу, варимо кусу-кус, готуємо кус-кус

Коментарі:

  Так  Ні, дякую