ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Чим замінити заборонені в піст продукти?

3 Грудня 2020 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 440
Під час дотримання посту необхідно знати, які продукти заповнять нестачу необхідних поживних речовин і вітамінів.
Під час дотримання посту необхідно знати, які продукти заповнять нестачу необхідних поживних речовин і вітамінів. Фото: weekend.today

Найкраща альтернатива м'ясу та тваринній білковій їжі – бобові, а також гриби, горіхи, насіння і злаки.

Як скласти меню в піст, які продукти заповнять нестачу необхідних поживних речовин і вітамінів, розповідає дієтолог Олена Покотило.

  • Поліненасичені жирні кислоти, які містяться в рибі, необхідні організму. Рослинний джерело омега-3 і омега-6 – це лляна олія, насіння льону, лляна каша та олія волоського горіха.
  • Лляне борошно традиційно використовується в різних рецептах замість яєць.
  • Пані Олена радить приготувати урбеч – пасту з горіхів або насіння. Її невелика кількість, змішана з медом, містить багато вітамінів і мікроелементів.
  • Ще один корисний продукт для посту – авокадо. Попри свою високу калорійний, він багатий на корисні жири і вітаміни
  • Кальцій, на який багаті молочні продукти, також міститься у великій кількості в кунжуті. При цьому навіть молоко не може з ним зрівнятися. Крім того, багато кальцію в білокачанній капусті і горіхах, особливо в мигдалі, фундуку і фісташках, зазначає дієтолог.
  • На залізо багаті бобові, гречка, гриби, морська капуста і сухофрукти.
  • Вітамін D, який є у тваринній їжі, в продуктах рослинного походження не міститься. Він виробляється шкірою під впливом сонячних променів або ж приймається у вигляді біологічно активних добавок.
  • Вітамін В12 також відсутній у рослинній їжі. Але за період посту дефіцит цього вітаміну нам не загрожує, оскільки організм вміє його запасати, а потреба в ньому невелика.

піст, порадник, пісна трапеза, заміна пісним продуктам, поради дієтолога, поради для посту, чим замінити пісні продукти, постимо смачно, вітаміни в піст

Коментарі:

  Так  Ні, дякую