ye-logo.v1.2
12 Липня, 2020

Чи повернуть «Планеті» її історичний вигляд?

Історія 1725
Екран з рекламою на приміщенні кінотеатру залишать.
Екран з рекламою на приміщенні кінотеатру залишать.. Фото: автора

Нещодавно там розмістили фаст-фуд та світлодіодний екран.

Колишнє пожежне депо (так звана каланча), де нині знаходиться дитячий кінотеатр «Планета», стало одним із символів міста. Та нещодавно історичний фасад будівлі «оновивися» і його світлодіодний екран із рекламою нових фільмів та приватних підприємців та фаст-фуд, наразилися на шквальну критику хмельничан. А у мережі Facebook розгорілися справжні суперечки. Хтось вважає, що екран і фаст-фуд не вписуються в архітектуру будівлі, через що вона втрачає свою автентичність, інші ж, навпаки – що кінотеатр таким чином мусить для себе заробляти гроші.

Розставити всі крапки над «і» у цьому питанні минулого тижня намагалася навіть Консультативна рада з питань охорони культурної спадщини Хмельницької області.

Заступник начальника обласного управління культури, національностей, релігії та туризму Валентина Граділь, каже, що рішення про здачу в оренду вільних приміщень у кінотеатрі «Планета» приймає обласна рада після проведення відкритого конкурсу. Оскільки це приміщення є об’єктом культурної спадщини, орендар має погодити будь-які зміни фасаду з Консультативною радою.

«Закон України «Про охорону культурної спадщини» стверджує, що всі роботи на об’єктах і пам’ятках культурної спадщини національного та місцевого значення обов’язково мають бути погодженні з органом охорони культурної спадщини. Власник фаст-фуду цього не зробив, чим і спровокував нарікання з боку громадськості. Наш відділ охорони пам’яток і міське управління культури та туризму виявили порушення лише тоді, коли орендар вже завершував фасадні роботи», – зазначила Валентина Граділь.

Власник фаст-фуду повинен узгодити зовнішній вигляд свого закладу із консультативною радою.

Представники Консультативної ради зобов’язали орендаря демонтувати з фасаду кінотеатру оздоблення закладу швидкого харчування. Також він повинен подати на розгляд новий проект розміщення фаст-фуду, враховуючи стильові та кольорові особливості історичної будівлі.

До речі, ту частину приміщення, де ще донедавна знаходився магазин фототоварів, орендарі також мають відтворити до попереднього вигляду і подати нову ескізну пропозицію розміщення торгового закладу з вивіскою. А ось світлодіодний екран – залишать без змін.

«На наше переконання, екран вписується у архітектуру історичної будівлі. До того ж розуміємо, що кінотеатр «Планета» повинен заробляти, адже він був знятий з обласного фінансування. Проте ми поставили за умову показувати рекламу міських і обласних культурних пам’яток. Це може зацікавити туристів і мешканців міста. Вони побачать, що у Хмельницькому є історичні будівлі, на які варто подивитися», – розповіла Валентини Граділь.

Нагадаємо, що приміщення кінотеатру «Планета» входить у список об’єктів культурної спадщини.

Олександр Мартинюк.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Потрібні послуги

  Так  Ні, дякую