ye-logo.v1.2
28 Лютого, 2020

Постаті УНР: Микола Сікора – міський голова у Проскурові

Історія 2482
Микола Сікора не допустив подальших єврейських погромів, які відбувалися 15-16 лютого 1919 року в Проскурові
Микола Сікора не допустив подальших єврейських погромів, які відбувалися 15-16 лютого 1919 року в Проскурові

Завдяки Миколі Сікорі у Проскурові стабілізувалася фінансова система та зупинилися погромні дії проти євреїв.

Микола Сікора, міський голова Проскурова (1917 – 1920) вищу освіту здобув в Київському університеті. У 1904 році вибраний гласним міської думи.

Як розповідає історик Ігор Петраш, після Лютневої революції у Проскурові створилося троєвладдя: свою раду, окрім міської думи, створив з’їзд селянських і військових депутатів та громадські організації, які висунули свого представника лікаря Полозова. І оці ради намагалися кожна займатися своєю діяльністю. Цей період закінчився після того як 25 жовтня 1917 року Українська Центральна Рада відправила у Проскурів повітовим комісаром Сергія Кисільова, а наступного дня 26 жовтня Миколу Сікору було обрано міським головою і у співпраці між ними було наведено порядок у місті.

Сікорі довелося створити деякі економічні умови, щоб налагодити життєдіяльність міста. У період з 1918 по 1920 роки, щоб стабілізувати фінансову ситуацію у місті, було налагоджено випуск власних грошей. Як відзначає Ігор Петраш, ця валюта ходила допоки Директорія УНР не стабілізувала економічну ситуацію в Україні і не ввела національну валюту – гривню.

Читайте також: Постаті УНР: Наталія Дорошенко-Савченко – вчителька української мови у Проскурові

Велика заслуга Миколи Вікентійовича була в тому, що він не допустив подальших єврейських погромів, які відбувалися 15-16 лютого 1919 року в Проскурові. Саме він з громадським діячем Трохимом Верхолою припинили ці безчинства і не дали можливості в подальшому грабувати і вбивати невинних людей.

Детальніше про Миколу Сікору у відеопроекті сайту «Є» «Постаті УНР в Проскурові»:

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Вадим ВАСИЛИШИН.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую