ye-logo.v1.2
23 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 22 січня

Юна МІТРАШКО Історія 1827
З початком будівництва АЕС село Нетішин поступово перетворилося в місто
З початком будівництва АЕС село Нетішин поступово перетворилося в місто. Фото: netishyn-cbs.edukit.km.ua

Початок будівництва ХАЕС, перший "живий ланцюг" до Дня Соборності та сутички на майдані Незалежності в Хмельницькому.

Споруджувати атомну електростанцію, яка розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин почали саме цього дня. У 1981 році 22 січня на головному майданчику майбутньої АЕС почались перші будівельні роботи. Це була не пересічна подія, для історії цей момент зафіксували на відео.
З прийняттям рішення про розміщення атомної електростанції біля села Нетішина - розпочато будівництво міста.
Того ж року в Нетішині відкрилася середня школа №1. Згодом, своїх перших учнів прийняла новозбудована музична школа та професійно-технічне училище. 21 серпня 1984 року указом Президії Верховної Ради УРСР №34 смт Нетішин віднесено до категорії міст районного підпорядкування Славутського району.
На електростанції працює 2 ядерних реактори ВВЕР-1000 (підключені у 1987 і 2004 роках відповідно) загальною потужністю 2000 МВт. Основне призначення станції — покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України. Сьогодні серед пріоритетів діяльності Хмельницької АЕС - добудова третього та четвертого блоків. 

В цей день у 2012 році хмельнчани вперше стали у живий ланцюг до Дня Соборності. Тоді до цієї акції приєдналося 333 хмельничанина. Учасники зялися за руки і стали у ланцюг вздовж вулиці Кам’янецької на мосту через річку. Об’єднавши два береги річки, учасники акції символічно об’єднали Україну.

22 січня 2014 року на майдані Незалежності в Хмельницькому відбулася перша сутичка. Мітингувальнии, які на 17-у годину зібралися на черговий мітинг побилися із заступником начальника управління інфраструктури та туризму Хмельницької облдержадміністрації Петром Тарасюком, який був на той час заступником міського осередку Партії регіонів. Під час сутички йому розбили голову.
Очевидці тоді розповідали що: "Як тільки розпочався мітинг ми помітили, що зі сторони філармонії йшов Петро Кузьміч з кількома молодиками спортивної статури. Мітингувальники почали кричати "регіонали йдуть" і рушили в їхній бік. Згодом зав'язалася сутичка і "підтягнулися" правоохоронці".

Архівні кадри події: 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую