ye-logo.v1.2
14 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 9 лютого

Юна МІТРАШКО Історія 678
Про події, які стали історією
Про події, які стали історією. Фото: bastion.tv

Від давнини до сьогодення про людей та події.

У 1932 році 9 лютого Всеукраїнський центральний виконавчий комітет (ВУЦВК) ухвалив утворити в Україні області та перейти на триступеневу систему управління: центр — область — район. Ці зміни були прийняті для економічного планування регіонального розвитку за участі та під відповідальність місцевого керівництва та скоротили кількість адміністративно-територіальних одиниць. В Україні було утворено 25 областей: Харківську, Київську, Вінницьку, Дніпропетровську і Одеську, Донецька і в жовтні цього ж року - Чернігівська. В 1934 році столицю України перенесено з Харкова до Києва. У 1937 році створено Житомирську, Миколаївську, Полтавську, Кам’янець-Подільську (з 1954 року - Хмель¬ницька) області - Донецьку область у червні 1938 року поділено на Сталінську (з 1961 року - Донецька) і Ворошиловградську (з 1961 року - Луганська). В січні 1939 року утворено Запорізьку, Кіровоградську і Сумську область. Цей адміністративно-територіальний устрій і був остаточно закріплений в новій Конституції України.

У 1982 році у цей день в Україні введено звання «Заслужений журналіст України» (Української РСР). Звання надавала Президія Верховної Ради УРСР. Серед журналістів Кам’янця-Подільського першим кому надано це почесне звання, є Мар’ян Іванович Красуцький, який був головним редактором газети "Край Кам’янецький".

9 лютого 2015 року під Дебальцевим загинув Михайло Балюк, боєць сьомої окремої автомобільно-санітарної роти військової частини №2581 Збройних Сил України. Михайло Балюк народився 18 вересня 1989 року, по закінченню школи вступив до Грицівського професійно-технічного училища. До мобілізації працював на Славутському заводі будфарфору.Указом Президента України "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно). Указом № 18 від 24 липня 2016 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно). Рішенням сесії міської ради присвоєно звання "Почесний громадянин міста Славута" (посмертно).

Разом з Михайлом загинули солдат резерву Сергій Кацабін (фельдшер), старший солдат Анатолій Суліма (водій). Автомобіль військових обстріляли, коли він вивозив поранених із Дебальцевого.

38-річним військовий санітар з Хмельницького Анатолій Суліма, ще з липня минулого року добровольцем у складі Хмельницької автосанітарної роти вирушив на Луганщину, рятувати поранених, та був убитий 9 лютого.
Указом Президента України, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (посмертно).

Указом № 18 від 24 липня 2016 року нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).
Згідно рішення п’ятої сесії Хмельницької міської ради нагороджений Почесною відзнакою міської громади "Мужність і відвага" жителів міста Хмельницького (посмертно).

Сергій Кацабін, Анатолій Суліма та Михайло Балюк за день до загибелі. Фото: memorybook.org.ua

 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую