ye-logo.v1.2
18 Вересня, 2019

Кочедик та стилос: в Меджибожі експонують унікальні древні речі з кісток

Ірина ОЛІЙНИК Історія 1084
Усі ці давні пристосування були знайдені археологами під час досліджень території фортеці
Усі ці давні пристосування були знайдені археологами під час досліджень території фортеці. Фото: Державний історико - культурний заповідник "Межибіж"

Їх датують XI – XIV столітями.

Виставку предметів побуту XI – XIV століть з кісток, знайдених під час розкопок на території фортеці, експонують в Державному історико-культурному заповіднику «Меджибіж».

Орнаментовані стилоси – кістяні інструменти для письма на вощених дощечках, кочедик – виріб для розв’язування вузликів на путах коня, кістяна гральна шашка, виріб для сукання мотузки та навіть духовий музичний інструмент з полірованої кістки птаха… Усі ці давні пристосування були знайдені археологами під час досліджень території фортеці. Раніше вони були незамінними у побуті, а нині стали експонатами.

«Нині у побуті нас оточує чимало речей з пластмаси. Та поки людство її не винайшло, ті ж самі речі в давнину, поруч з деревом, виготовляли часто з кісток. А нині, такий матеріал як кістка практично не використовується. Та й навіть речі не всі нам нині знайомі. До прикладу, чи знає нині хтось, що таке «стилос» або «кочедик»? Саме такі речі, знайдені нашими археологами, нині ми експонуємо у музеї», - розповідає заступник директора історико-культурного заповідника «Межибіж» Ігор Западенко.

Кістяний стилос прикрашений графікою. Фото: Державний історико - культурний заповідник "Межибіж".

Одним з найцікавіших предметів того пераоду, який можна побачити серед експонатів, історики називають стилос, на якому зображений графічний малюнок.

Читайте також: Дубова і під гонтом: на території Меджибізької фортеці відбудують старовинну офіцину.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую