ye-logo.v1.2
28 Січня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 6 березня

Юна МІТРАШКО Історія 1542
Панорама Кам'янця-Подільського 1919 рік
Панорама Кам'янця-Подільського 1919 рік. Фото: wikipedia.org

Підтримка для кримчан, звільнення губернатора та переїзд уряду УНР до Жмеринки.

У кінці лютого — початку березня 2014 року перекинуті з Росії війська без розпізнавальних знаків окуповували Кримський півострів. З цього приводу 6 березня 2014 хмельничани написали звернення до жителів Криму в якому висловили свою підтримку і готовність допомогти. У Хмельницькому кримчанам пропонували житло та харчування та готові допомогти із пошуком роботи та влаштуванням дітей у школи на дитячі садочки.

У 2014 році, в цей день звання «Почесний громадянин Кам’янець-Подільського району» присвоїли Рудському сільському голові Анатолієві Корнєєву (посмертно). Він загинув 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві від снайперської кулі.

А у Хмельницькому цього ж дня Технологічному багатопрофільному ліцею присвоїли ім'я Артема Мазура - героя Євромайдану, який 3 березня, приєднався до Небесної сотні.

Цього дня у 1993 році в Кам’янці-Подільському відкрито Центр підготовки військово-інженерних військ.

В дослідженнях істориків та краєзнавців в цей день у 1795 році в Кам’янці-Подільському уніатська Покровська церква на Руських фільварках стала православною. До цього часу, упродовж XVIII століття, як і всі церкви Подільського воєводства, була греко-католицькою.

А в 1831 році 6 березня у Подільській губернії змінили губернатора. Графа Миколая Грохольського звільнено з посади подільського губернатора, за допомогу польським повстанцям та ув'язнили в Тираспольській фортеці. На його місце того ж дня призначено таємного радника Федора Луб’яновського.

Цього дня у 1919 році відбувся переїзд урядових установ УНР із Вінниці до Жмеринки, а звідти за кілька днів - до Проскурова та Кам’янця-Подільського. Під час перебування Директорії УНР у Проскурові було: затверджено Закон про хлібну повинність, який перекладав головну частку її виконання на заможне селянство та затверджено постанови про тимчасове користування землею за яким малоземельне та безземельне селянство мало отримати у тимчасове користування землю з запасного земельного фонду УНР.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую