ye-logo.v1.2
28 Травня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 28 березня

Історія 1437
Члени Директорії УНР Федір Швець, Андрій Макаренко та Симон Петлюра у Кам'янці-Подільському (липень 1919 року)
Члени Директорії УНР Федір Швець, Андрій Макаренко та Симон Петлюра у Кам'янці-Подільському (липень 1919 року). Фото: uk.wikipedia.org

Історичні події, якими запам’ятався цей день на Хмельниччині.

28 березня 1919 року завершився перший період, коли Кам’янець-Подільський був столицею Української Народної Республіки. Як пише видання «Історична правда», в лютому 1919-го в місто спершу прибуло Міністерство народної освіти, а з 11 березня — решта урядовців УНР. Таким чином офіційно Кам’янець-Подільський був вперше столицею УНР з 11 до 28 березня.

Опісля міністерства вирушили у Проскурів, де побули один день, а з нього — у Рівне. Загалом Кам’янець-Подільський чотири рази ставав столицею УНР: 11-28 березня 1919-го, 14 червня – 16 листопада 1919-го, 21 червня – 9 липня 1920-го та впродовж вересня-листопада 1920 року.

У тому ж Кам’янці-Подільському 28 березня 1987 року відкрили перший обласний Будинок пропаганди пам’яток історії та культури. Першим завідувачем став Олег Шуварський. У травні цього ж року у ньому провели пленум Спілки архітекторів України, а в грудні — республіканський фестиваль аматорських фільмів.

28 березня 2011 року Хмельницький відвідали делегати з Польщі. Представники облдержадміністрації зустрілися з Генеральним консулом Республіки Польща Кшиштофом Свідереком. В ході розмови того дня були визначені сфери польських інвестицій у Хмельницьку область. Зокрема, на будівництво санаторно-оздоровчих закладів на Державному курорті «Сатанів» та питання запровадження туристичного автобусного маршруту «Хмельницький – Варшава» та «Кам’янець-Подільський – Варшава».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую