ye-logo.v1.2
14 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 2 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 1434
Євгеній Зеленський служив у 8 окремому полку спеціального призначення
Євгеній Зеленський служив у 8 окремому полку спеціального призначення. Фото: з архіву

Якими були події цього дня в історії області.

2 квітня 2015 року Укрпошта випустила конверти із фотографією хмельницького спецпризначенця Євгенія Зеленського. А також ще трьома українськими військовими, які загинули у зоні проведення антитерористичної операції. Це спеціальна серія конвертів "Героям слава!" із зображеннями українських Героїв. Дизайн конвертів розробив художник-графік, член Експертної ради Національного банку України Володимир Таран. Тираж склав – 400 тисяч примірників.

2 квітня 2012 року з Городка до центру реабілітації для ведмедів Національного природного парку "Синевир" Івано - Франківської області відправили ведмедицю Ірину. Бура ведмедиця, яка колись була гордістю Городоцького району, через байдужість власника могла загинути. Тварина жила у поганих умовах, а також постійно голодувала і на момент втручання громадськості вже майже не могла пересуватися.

Після переїзду обласних організацій з Камянця-Подільського до Проскурова (31 березня 1941 року) керівники області побачили, що для розміщення відділів облвиконкому не вистачає приміщень. Тоді голова облвиконкому звернувся у Київ з клопотанням про додаткове виділення приміщень. 2 квітня 1941 року з’явилась постанова Раднаркому УРСР про затвердження цього клопотання. Згідно з документом Проскурівську школу шоферів планували перенести до Полонного, будинок вчителів та Проскурівський туберкульозний санаторій до Кам’янця-Подільського, Проскурівський історичний архів до Летичева. Проте, як показав подальший хід подій, цю постанову виконати не встигли – у червні розпочалася війна.

У цей день 1964 року газета "Шляхом Жовтня" повідомляла про нестачу розмінної монети у кондукторів шепетівських автобусів. Вартість проїзду у міських автобусах у ті часи становила 5 копійок.

2 квітня 1375 року датована жалувана грамота подільського князя Олександра Коріятовича. Цим документом він надавав право володіння селами Карабчієв Великий та Карабчієвка (нині села Великий Карабчієв Городоцького району та Малий Карабчієв Дунаєвецького району) Прокопу-Семенкy Корабчієвському.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую