ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 11 квітня

Історія 3665
Тарноруда знаходилися на кордоні Російської та Австрійської імперій, тут збереглася як австрійсько-польська так і російська застава
Тарноруда знаходилися на кордоні Російської та Австрійської імперій, тут збереглася як австрійсько-польська так і російська застава. Фото: focus.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

11 квітня у 1854 році в Кам’янці-Подільському народилася Марія Гаврилівна Подраменцова, яка ввійшла в історію театру як видатна актриса Марія Савіна. Вона з’явилася на світ в сім’ї чиновника, викладача малювання Кам’янець-Подільської чоловічої гімназії Гаврила Подраменцова. Невідомо, як склалася б її доля, якби не пристрасне захоплення батька театром. 1860 року сім’я Подраменцових назавжди покинула Кам’янець-Подільський й переїхала до Одеси. Марія Савіна померла 8 вересня 1915 року в Петрограді (нині — Санкт-Петербург).

11 квітня 1855 року в Тарноруді (Волочиський район) прикордонна варта затримала контрабандистів. Під час ретельно обшуку воза виявили чималу кількість тюків контрабандного чаю. Бюрократичний апарат працював настільки повільно, що розгляд цього правопорушення завершився у 1857 році і цю справу закрили. Оскільки Тарноруда у 19 столітті знаходилися на кордоні Російської та Австрійської імперій, її ніяк не могла оминути контрабандна торгівля. У фонді Проскурівського повітового суду знаходиться кілька справ, які стосуються нелегального перевезення товарів через кордон у цьому містечку як місцевими жителями, так і мешканцями інших місцевостей та іноземцями.

11 квітня 2011 року Хмельниччина зібрала 300 тисяч гривень на будівництво скульптурно-монументальної композиції «Віра, Надія, Любов». Кошти зібрали за місяць. Благодійний рух розпочався у березні, після того, як в підтримку акції відбувся телемарафон на телеканалі «Поділля-центр».

11 квітня 2014 У Хмельницькому з’явилася меморіальна дошка Ніни Косарєвої. Таким чином у місті вшанували знану далеко за межами нашого міста народну майстриню. Ніна Косарєва – майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, член Національної спілки народного мистецтва України, майстер художньої обробки шкіри. Найбільше відомі унікальні вироби зі шкіри Ніни Косарєвої, які можна побачити у багатьох музеях. Меморіальна дошка розташовується на будівлі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, де з 1999 до 2012 року працювала майстриня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую