ye-logo.v1.2
5 Червня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 28 квітня

Історія 2612
28 квітня 1947 року у Польщі о четвертій годині ранку почалася операція
28 квітня 1947 року у Польщі о четвертій годині ранку почалася операція "Вісла". Фото: uahistory.info

Від давнини до сьогодення про людей та події.

28 квітня 1947 року у Польщі о четвертій годині ранку почалася операція "Вісла" - примусова депортація українців з етнічних земель у Польщі. Операцію проводили польські, радянські та чехословацькі підрозділи. Мета - повністю придушити будь-які національно-визвольні рухи українців на території трьох держав та ліквідувати українську національну меншину в Польщі. За час проведення операції "Вісла" депортували понад 150 тисячі українців.
Серед них є ті хто знайшов свою домівку території Хмельниччини. Наше видання публікувало спогади Ганни Сергєєвої. Їй було 9 років, коли її разом з батьками, братами і сестрами депортували із Горлицького повіту: «Ввечері прийшли карабінери і сказали збиратися, мовляв, завтра поїдете на Україну. Посадили усіх у вагони без вікон, дуже багато сімей в кожен вагон. Не знали, куди нас везли. Я би дуже хотіла повернутися на малу батьківщину».
29 липня 1947 року оперативна група "Вісла" припинила діяльність та передала повноваження оперативній групі Краківської округи. Загалом депортація тривала три місяці.

28 квітня 2012 року хмельничанам вперше показали нових мешканців зоокуточка - ведмежаток Славка і Славека. Парочка народилася ще на Новий рік, але поки не розпогодилося малюки були на карантині. У ведмедиці Аліса та її коханого Тимофія це вже десяте поповнення в родині: шістнадцятеро старших братиків і сестричок проживають у різних куточках України і світу.

Такими медвежата були у 2012, під час знайомства з хмельничанами. Фото: з архіву.

2018 року в цей день хмельницьке «Поділля» зіграло домашній матч 24 туру в чемпіонаті України серед команд другої ліги групи «А». Суперником стала команда з Білої Церкви «Арсенал-Київщина». Хмельничани виграли цей матч з рахунком 2:0.

27 квітня 2018 року хмельничани обіграли Арсенал-Київщину з рахунком 2:0. Фото: з архіву

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую