ye-logo.v1.2
17 Жовтня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 30 квітня

Юна МІТРАШКО Історія 1184
30 квітня 2012 року сапери з Кам'янця-Подільського вирушили в Афганістан
30 квітня 2012 року сапери з Кам'янця-Подільського вирушили в Афганістан. Фото: з архіву підполковника Ігоря Мамотова

Про події краю, які стали історією.

30 квітня, 1925 року житомирська газета «Радянська Волинь» повідомила що в Шепетівці розібрано старий базар і розпочато працю по влаштуванню нового. Центральний ринок був популярний в окрузі, проте вже новий ринок довго не пропрацював. В 1930 році його перенесли у інше місце — туди, де він розташований нині.

30 квітня 1998 року Кам’янець-Подільському державному історико-архітектурному заповіднику Указом Президента України надано статус національного. Заповідник відноситься до сфери управління Міністерства регіонального розвитку та будівництва, України. До 2004 року Заповідник був у підпорядкуванні Хмельницької обласної ради. Основним та єдиним напрямком розвитку Заповідника в результаті було визначено варіант комплексної регенерації Старого міста, який передбачав створення сучасного культурно-туристичного центру.

Цього дня у 2012 році сапери з Кам'янця-Подільського вирушили в Афганістан в складі військовослужбовців литовського контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці. Два офіцери, два контрактники української групи протидії саморобним вибуховим пристроям нової ротації і спеціально підготовлений мінно-розшуковий пес породи ротвейлер на прізвисько Рема, пройшли спеціальну підготовку, аби відправитись на ротацію. 30 квітня група на чолі з підполковником Ігорем Маматовим відправиться до Литви і 1 травня у складі Литовського контингенту вирушила до Афганістану.

Минулого року цього дня сайт "Є" розповідав про серце «Подільської Швейцарії» - село Суржинці, де квітне, мабуть єдина на Хмельниччині долина тюльпанів. Подивитися на плантацію голландських екзотів їдуть звідусіль. Коли квіти буяють цвітом – її видно навіть з серпантину-дороги. Насадив долину тюльпанів у Суржинцях – місцевий господар Анатолі Павлюк. Віднедавна, кажуть, ще й трояндову долину задумав посадити.

Кілька років тому, кажуть, тюльпанів було ще більше. Фото: з архіву

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую