ye-logo.v1.2
13 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 28 травня

Юна МІТРАШКО Історія 1091
Минулого року 28 травня у Кам'янець-Подільській фортеці шукали старовинну церкву
Минулого року 28 травня у Кам'янець-Подільській фортеці шукали старовинну церкву. Фото: kam-pod.gov.ua

Від давнини до сьогодення про людей та події.

Цього дня у 1881 році рухнула кам'яна церква в селі Бодачівка (нині входить до складу села Колодіївки Кам'янець-Подільського району). Іконостас та все внутрішнє оздоблення опинилося під руїнами храму. Церква Знесіння була кам’яна, будувалась в 1799 – 1824 роках як спільний для Бодачівки та Колодіївки храм. В 1838 році під час землетрусу розтріскалися стіни та склепіння. У такому стані вона простояла ще 43 роки і завалилася.

28 травня 1883 року у Сатанові народився Владислав Іванович Марчевський. Він працював каменотесом. А в історії краю запам'ятався як довгожитель. Про Владислава Івановича часто писала місцева газета «Прапор Жовтня». Від діда та батька успадкував професію каменотеса. Працював у Сатанові та Проскурові, поки остаточно не оселився в Кам’янці-Подільському. 9 травня 1947 року в центрі Кам’янця-Подільського було відкрито пам’ятник танкістам, які в березні 1944 року визволяли місто. Великий гвардійський значок та написи на цьому пам’ятнику витесав із каменю Владислав Марчевський. Помер у січні 1990 року на 107-му році життя.

28 травня 1942 року газета «Український голос» інформувала, що у дворі колишнього будинку НКВС у Камянці-Подільському проведено ексгумацію закатованих працівниками НКВС у 1937-1938 роках жителів міста та області. Завдяки збереженим на одязі вишитим монограмам та окремим документам вдалося ідентифікувати 45 трупів. Масові поховання розстріляних людей здійснювалися на ділянці біля консервного заводу в Кам’янці-Подільському, також поруч із Проскурівським міськвідділом НКВС. Історія розпорядилася таким чином, що в умовах радянсько-німецької війни 1941–1945 років правда про злочини радянської влади попередніх років раптово виявилася публічною та обговорюваною в пресі.

28 травня 2014 року прах Героя Радянського Союзу Андрія Дячука перепоховали у селі на Красилівщині. Звання Героя Андрію Дячуку присвоєно за забезпечення висадки десанту на правий берег Дунаю у грудні 1944 року. Своїм човном він перевіз через річку за сім рейсів 96 чоловік і знищив вогневу точку противника. Загинув в боях за Будапешт 14 січня 1945 року. До цього часу тіло військового було поховано на території Угорщини. А народився Андрій Юхимович у селі Великі Орлинці Красилівського району, тут і перепоховали його прах.

У 2015 році цього дня у Шепетівці відбувся футбольний матч в'язнів колонії проти священиків. Засуджені Шепетівської ВК (№98) зіграли товариський футбольний матч зі збірною священнослужителів. Змагання з міні-футболу провели з метою пропагування здорового способу життя, розвитку корисної ініціативи та спортивних здібностей у колонії. Матч закінчився з рахунком шість - два на користь засуджених.

Минулого року 28 травня на території Старого замку у Камянці-Подільському розпочались археологічні дослідження на місці розташування церкви Покрови Богородиці ХІV-ХVІІ століття та костелу святого Станіслава кінця ХVІ- початку ХІХ століття.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую