ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 30 травня

Історія 2755
30 травня 1945 року 31-а танкова дивізія прибула до міста Проскурова на місце постійної дислокації
30 травня 1945 року 31-а танкова дивізія прибула до міста Проскурова на місце постійної дислокації. Фото: ілюстративне historyracove.blogspot.com

Про дворянський родовід, мікрорайон у Хмельницькому та втрати на Сході.

Краєзнавці Андрій та Анатолій Трембіцькі у статті «Євтимій Сіцінський про генеалогію роду Вовковинських» пишуть, що у в одній зі справ особистого фонду Юхима Сіцінського зберігається «Родословная Подобо-Волковинских. 1462-1890». Цей документ 30 травня 1890 року склав Станіслав Якович Таманне на підставі сімейних документів і паперів Кам’янець-Подільського дворянського депутатського зібрання для Олександра Івановича Подобо-Вовковинського — мешканця містечка Вовковинці (нині селище міського типу в Деражнянському районі — авт.).

Згідно з цим документом, свої привілеї три брати Олександр, Іоанн і Федір Вовковинські отримали у 1507 році від польського короля Сигізмунда І на сеймі в Кракові. Причиною їх надання стала відвага братів, яку вони проявили у захисті від нападів татар. Саме під час ворожої навали Вовковинські втратили не лише все майно, але й грамоти виданні їм попередніми королями. Тому Сигізмунд І дарував братам королівський маєток Вовковинці над річкою Згар.

30 травня 1945 року 31-а танкова дивізія прибула до міста Проскурова на місце постійної дислокації. Протягом 1945-1968 років, військове містечко у мікрорайоні Ракове було рідним домом для дивізії. Командиром дивізії в ті роки був генерал-майор Василь Мусійович Горбань. Саме він почав повоєнне відновлення Раківського військового містечка.

З будинків побудованих до війни придатними для житла були тільки два. Тому довелося відбудовувати будинки заново. Вище будинків офіцерського складу, так званих «ДОСів», вздовж дороги на Книжківці (нині вулиця Довженка — авт.), у 1955-1957 роках спорудили котеджі на два входи для сімей офіцерів. Котеджі знесли у 1970-х і на їх місці виросли багатоповерхові будинки. Наприкінці 1950-х років були посаджені перші дерева парку, в якому й нині відпочивають мешканці мікрорайону.

У серпні 1968 року 31-а танкова дивізія була введена до Чехословаччини і увійшла до складу новосформованого 28-го армійського корпусу Центральної групи військ. А у військове містечко Ракове, то на початку 1960-х років прибули перші підрозділи 19-ї Запорізької Червонопрапорної дивізії Ракетних військ стратегічного призначення.

У 2016 році 30 травня в районі населеного пункту Піски Донецької області загинув 38-річний десантник Василь Шемчук з псевдо «Балу». Чоловік родом зі Старокостянтинівського району, служив у 95-й бригаді.

Цього ж дня у 2016 році на Сході країни загинув ще один наш земляк — славутчанин Анатолій Цимбалюк. Йому було 27 років. До лав Збройних сил України був призваний під час шостої хвилі мобілізації у липні 2015 року. Помер військовий дорогою до шпиталю, від поранення осколками ворожої міни.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую