ye-logo.v1.2
21 Лютого, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 13 червня

Історія 5205
13 червня день пам'ять Святого Антонія з Падуї, покровителя міста Городок
13 червня день пам'ять Святого Антонія з Падуї, покровителя міста Городок. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

У 1937 році ухвалою Особливої наради при НКВС (Народному комісаріаті внутрішніх справ) українського поета-байкаря Микиту Павловича Годованця вислано на Середню Колиму. Там він пробув до 1947 року. Тільки 1954 року офіційно дозволено поселитися в Кам’янці-Подільському. Реабілітовано 11 вересня 1957 року.

Починаючи з 1787 року 13 червня до Городка з'їжджаються тисячі паломників з усієї України та з-за кордону, аби помолитись Чудотворній іконі Святого Антонія Падуанського. Взагалі ікона відома близько 400 років. З 1787 вона перебуває в костелі Святого Станіслава в Городку (Городоцький район, Хмельницька область). Спочатку вона знаходилася в Кам’янці-Подільському, однак турки і татари, переконавшись у чудотворних властивостях ікони й перелякавшись її сили, змусили вивезти її до Городка. Тут її також чекала нелегка доля, ікону не раз переховували за часів радянської влади, а в період незалежності її відреставрували. Про дива, які ставалися після молитов перед іконою, прихожани розповідають священикам, а також занотовують у спеціальну книгу.

Цього дня у 2014 році в Хмельницькому пройшла хода на честь пам'яті священнослужителів, репресованих комуністичним режимом в Україні. У заході взяли участь близько 200 осіб, серед яких були студенти, правоохоронці, духівництво, небайдужі хмельничани та активісти з Ярмолинець і Волочиська.

13 червня 2015 року у зоні АТО, поблизу Попасної при виконанні військового завдання загинув 37-річний Олег Рибачок. Військовий родом з селища Понінка, Полонського району, був мобілізований 14 серпня 2014 року. Служив у 54-й бригаді військової частини 2970 механіком-водієм танку.

Минулого року 13 червня у Хмельницькому громадські активісти закликали саботувати чемпіонат світу з футболу, який наступного дня розпочався у Російській Федерації. Біля кінотеатру Шевченка вони встановили два каркаси від наметів. Один – з інформацією про політичних в’язнів, яких утримують в Росії, інший – в якості імпровізованих футбольних воріт.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую