ye-logo.v1.2
19 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 20 червня

Юна МІТРАШКО Історія 716
Якими подіями запам'яталось 20 червня в історії Хмельниччини
Якими подіями запам'яталось 20 червня в історії Хмельниччини. Фото: uk.wikipedia.org

Про події краю, які стали історією.

20 червня у 1920 році в Кам’янці-Подільському створено Головну пластову раду, для координації роботи всіх пластових осередків України. «Пласт» — національна скаутська організація України. Метою її створення було об'єднання та патріотичне виховання молоді. У Кам'янці осередки діяли при двох гімназіях, духовній і учительській семінаріях та реальній школі. Пластові осередки існували майже у всіх великих містах, але вони не співпрацювали між собою та не мали централізованої влади. Окрім цього їх діяльність розгорталась спонтанно, в результаті чого багато гуртків занепадало. Щоб позбутись цих недоліків, за ініціативою галицьких вояків у квітні 1920 року було вирішено зорганізувати Головну Пластову Раду. Сьогодні Головна пластова рада теж входить у структуру організації. До речі, 30 травня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про визнання і підтримку національної скаутської організації «Пласт» на державному рівні.

Видання «Глобус» 20 червня, 1927 року опублікувало матеріал про початок четвертого радянсько-польського залізничного з’їзду в Києві. У публікації йшлось що делегати, до 15 липня, мають вирішити, як запровадити «безперевантажне» транспортне сполучення на залізниці між Шепетівкою (УСРР) та Здолбуновим (тоді Польща).

20 червня 2013 року понад 30 представників ініціативних груп частини сіл Хмельницького району пікетували сесію районної ради. Їм вдалося зайти у сесійну залу Хмельницької районної ради, де вони заблокували трибуну і президію. Головною вимогою пікетувальників було скасування плану оптимізації сільських шкіл.

2018 у зоні ООС загинув 21-річний Яків Майданюк, родом з села Сахни Летичівського району. Військовий служив у лавах 14-ої окремої механізованої бригади. Трагедія сталася поблизу села Попасна, що на Луганщині.

20 червня минулого року Національний банк України запустив в обіг монету «100 років Кам'янець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка», номіналом - 2 гривні. На аверсі монети у центрі розміщено логотип Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, над яким книги - символ знань. На реверсі монети розміщено будівлю університету, над якою на тлі стилізованого зображення абрису фортеці - портрет Івана Огієнка та написи: Іван Огієнко - перший ректор Університету.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую