ye-logo.v1.2
23 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 14 липня

Юна МІТРАШКО Історія 1143
14 липня 2016 року на Старокостянтинівському аеродромі впав і розбився літак «СУ-25»
14 липня 2016 року на Старокостянтинівському аеродромі впав і розбився літак «СУ-25». Фото: unian.ua

Від давнини до сьогодення, про людей та події.

14 липня 1913 року (1 липня за старим стилем) у Кам’янці-Подільському на кошти Подільського губернського земства відкрито учительську семінарію, яка розпочала підготовку педагогів для початкових шкіл краю. Необхідність її появи була пов’язана з тим, що в Подільській губернії відбувався інтенсивний процес запровадження загального початкового навчання, який передбачав близько 4 тисяч комплектів нових початкових шкіл. Щоб забезпечити ці школи педагогами, потрібно було щорічно готувати 600 нових вчителів. Для можливості підготовки такої кількості фахівців необхідно було відкрити на Поділлі не менш як 15 учительських семінарій. У зв’язку з цим Подільським губернським земством подано клопотання про відкриття у 1912–1914 роках, ще п’яти семінарій – У Балті, Барі, Брацлаві, Могилів-Подільському і Проскурові, а потім і в інших містах. Загалом в 1914 році в Україні діяло 26 таких закладів.

14 липня 1960 року в місцевій газеті "Шлях Жовтня" агрономи М.Бондар і М.Гонтарем розповіли про передісторію появи у 50-х роках колорадських жуків на Шепетівщині. В повідомлені йшлося: «В Європу колорадський жук був завезений під час Першої світової війни. До початку Другої світової шкідник поширився на значній території Західної Європи, а в Другу світову він проник далі на схід – в Угорщину, Польщу, Чехословаччину. Жук поширювався шляхом перельоту, переповзання, перепливання по течіях річок. Боротися з нашестям американських комах потрібно шляхом обприскування або обпилювання площ препаратами ДДТ та гексахлоридом».

У 1968 році футбольна команда з Кам’янця-Подільського "Поділля", граючи перший сезон у класі "Б" чемпіонату СРСР, в останній грі першого кола в Бендерах програла місцевій команді "Ніструл" — 1:2. За підсумками першого кола "Поділля" набрало 12 очок із 42 (4 виграші, 4 нічиї, 13 поразок) і опинилося на передостанньому місці в турнірній таблиці першої зони, де грали команди з України та Молдавії. Загалом цей сезон був дебютним у першості такого масштабу. Суперниками «Поділля» того року стала 21 команда. Загальний підсумок кам'янчан — 32 очка з 84 (12 очок у першому колі та 20 — в другому).

14 липня 2016 року на Старокостянтинівському аеродромі впав і розбився літак «СУ-25». Військовий літак виконував плановий політ. На злітній смузі під час злету він загорівся, пілот літака вчасно катапультувався, направивши літак у безпечне місце. Того дня в результаті інциденту ніхто не постраждав.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую