ye-logo.v1.2
7 Липня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 16 липня

Історія 1359
Встановлення Державного прапора України біля краєзнавчого музею у Шепетівці, липень 1991 року.
Встановлення Державного прапора України біля краєзнавчого музею у Шепетівці, липень 1991 року.. Фото: shepetivka-rada.gov.ua

Про події краю, які стали історією.

Цього дня у 1971 році в Кам’янці-Подільському встановили меморіальну дошку двом українським письменникам — Степанові Васильовичу Руданському та Анатолієві Патрикійовичу Свидницькому. Розмістили їх на будинку прядильно-ткацької фабрики (раніше будинок Подільської духовної семінарії, нині - Картинна галерея). Напис на ній сповіщав: «Тут, у Подільській семінарії, в 1849—1856 рр. навчалися українські письменники-демократи С. В. Руданський і А. П. Свидницький». Приводом до відкриття дошки стало те, що 18 липня 1971 року виповнювалося сто років із дня смерті Свидницького. Під час реставрації будинку дошку зняли, але повторно не встановили. Таблиця зберігалася у дворі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

16 липня 1991 року у Шепетівці урочисто встановили державний прапор України. Замайорів синьо-жовтий прапор біля краєзнавчого музею. А у Камянці-Подільському, цього дня пройшли маніфестації та мітинг. Так уперше святкували в області День незалежності України. Після прийняття Верховною Радою Української PCP Деклара?ції про? держа?вний сувереніте?т Украї?ни – 16 липня 1990 року, одночасно ухвалили постанову «Про День проголошення незалежності України» - державним святом стало 16 липня. Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України».

Цього дня у 2014 році в Хмельницькому закінчили перший масштабний стріт-арт проєкт – нову 11-поверхівку на вулиці Інститутській прикрасив малюнок: дівчинка із великим оберемком повітряних куль. Над муралом, площа якого 300 квадратних метрів, кілька днів працювали чотири художники з Одеси – команда М97. Їхні роботи прикрашають і будинки у Кам'янці-Подільському. Одесити також брали участь у розмальовуванні паркану на виїзді із Хмельницького.

Минулого року 16 липня в Кам’янці-Подільському археологи розкопали древню бруківку. Під час розкопок, науковці знайшли фрагмент древнього мощення, яке, припускають, покладене набагато раніше, ніж бруківка, знайдена у 2016 році на Польському ринку. Тоді, до речі, знайдене мощення вважали найстарішим в Україні.

16 липня в Кам’янці-Подільському археологи розкопали древню бруківку

Це мощення ще старіше, аніж знайдене в місті два роки тому. Фото: з Фейсбуку K-P Architectural-Archaeological Expedition

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую