ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 29 липня

Юна МІТРАШКО Історія 805
У 2017 році цього дня в Хмельницькому встановили перший парклет
У 2017 році цього дня в Хмельницькому встановили перший парклет. Фото: Олена Джула-Райфшнайдер.

Від давнини до сьогодення про людей та події.

29 липня 1919 року Четверта галицька бригада, разом із Чорними запорожцями армії УНР переможно вступили до Проскурова. Парадним маршем пройшовшись вулицями міста армія рушила далі до Гринівців, де наштовхнулася на опір противника. У той час 21-а бригада, захопивши Колибань, розвинула свою активність на станцію Богданівка, а 7-а – на Деражню. Обидві досягли успіху.
Водночас у Кам’янці-Подільському на майдані перед залізничним вокзалом відбулася інспекція морської піхоти. Морський міністр УНР Микола Злобін під команду «струнко!» прийняв рапорт коменданта 2-го полку. Потім морський міністр у короткій промові поздоровив сотню з успіхами на фронті, в цей час надійшли відомості про звільнені від ворога Проскурів, Жмеринку і Вапнярку. Сотня в той же день вирушила на фронт до місця перебування штабу дивізії морської піхоти.

29 липня, 1960 року у місцевих газетах з'явилась реклама нового автомобіля. Це – малолітражний «Запорожець». Виробництво авто розпочалося на Запорізькому автозаводі «Комунар». У публікації йшлося: «Розміром ЗАЗ-965 менший від «Москвича», але внутрішня частина кабіни у нього більш простора. У ній вільно розміщаються чотири особи. Машина легко долає підйоми і набирає швидкість до 90 кілометрів на годину».

29 липня в зоні проведення ООС загинуло двоє наших земляків.
У 2014 році група спецпризначенців виконувала бойове завдання з пошуку пілотів збитого ворогом літака поблизу міста Сніжного, Донецької області. У районі села Латишевого група потрапила в засідку. Під час спроби вирватися з оточення, загинуло 10 військовослужбовців серед яких був і кам'янчанин Роман Рикалов.
У 2018 році загинув ще один кам'янчанин Богдан Блінчук. Військовий був водієм інженерно-дорожнього відділення інженерно-технічного взводу інженерно-технічної роти 309 окремого інженерного батальйону (в.ч.А2300) 48-ї Кам’янець-Подільської інженерної бригади.

У 2017 році цього дня в Хмельницькому встановили перший парклет. Він розмістився на вулиці Володимирській, поблизу майдану Незалежності. Встановили його з нагоди 30-ої річниці святкування підписання Угоди про партнерство з містом Модесто (США). Дизайном займалася громадська ініціатива ProProstir, а втілювали львів’яни з Dobro design studio.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую