ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 2 серпня

Історія 1657
У 2016 році на стадіоні «Поділля» зібрались зірки українського футболу та спецпризначенці на «Матч миру»
У 2016 році на стадіоні «Поділля» зібрались зірки українського футболу та спецпризначенці на «Матч миру». Фото: з архіву редакції

Про авіакатастрофу 1919 року, угоду між Хмельницьким і Модесто та матч із зірками футболу.

2 серпня 1919 року на шляху з польського Бреслау до Кам’янця-Подільського в авіакатастрофі загинули полковник Української Галицької армії Дмитро Вітовський та його ад’ютант Юліан Чучман. Цей літак уряд Української Народної Республіки винайняв у Німеччини для перевезення грошей, надрукованих у Бреслау. В архівах збереглись документи та рапорти, які свідчать, що перед вильотом повітряне судно, на якому вилетів полковник, перед тим ремонтували і він вилетів невчасно.

За інформацією видання «Шепетівський вісник», 2 серпня 1960 року липкий папір для вилову мух у Шепетівці продавався лише в аптеках і вважався великим дефіцитом. Крім цього засобу проти комах, мали підвищений попит, а відтак продавалися «з-під поли» в аптечних закладах, магазинах змішторгу, райспоживспілки, — термометри, «мозольна рідина», скляні ковпаки для гасових ламп, запасні частини до примусів і керогазів, алюмінієві пательні з ручками та інші дрібні речі.

2 серпня 1987 року відбулось підписання побратимської Угоди між Хмельницьким і Модесто (Каліфорнія, США). Тоді свої підписали поставили мер Модесто Пеггі Менсінгер і голова хмельницького виконкому Іван Бухал. Останній наголошував, що ініціаторами зародження побратимських відносин між містами були саме американці. У 1987 році на знак дружби очільники міст Пеггі Менсінгер і Іван Бухал посадили у парку культури і відпочинку імені Михайла Чекмана дуб — символ міста Модесто. А до 30-ї річниці хмельницька міська влада встановила навколо дерева спеціальну пам’ятну огорожу. Востаннє делегація з міста побратима відвідувала Хмельницький у 2017 році. Очолювала американську делегацію президент правління Міжнародної організації міст-побратимів міста Модесто Едріан Харрел.

Момент підписання угоди між Хмельницьким і Модесто, 1987 рік. Фото: з архіву

Момент підписання угоди між Хмельницьким і Модесто, 1987 рік. Фото: з архіву

А 2 серпня 2016 року на стадіоні «Поділля» зібрались зірки українського футболу та спецпризначенці на «Матч миру». Його присвятили 86-річниці створення повітряно-десантних військ. На полі зустрілися збірна України серед ветеранів та ФК «Спецназ», в складі якого грали бійці 8-го окремого полку спеціального призначення. Мирон Маркевич, Сергій Нагорняк, Віталій Самойлов, Віктор Мороз, Сергій Беженар, Едуард Цихмейструк, В’ячеслав Свідерський, Віталій Косовський, Олександр Призетко, Ігор Домченко, Сергій Коновалов, Андрій Донець, Всеволод Романенко, Артем Яшкін та не тільки — усі зірки українського футболу минулих років вийшли на гру проти спецпризначенців. Фінальний свисток зафіксував перемогу «винуватців свята» 5:4.

Торік 2 серпня у Хмельницькому в паку імені Тараса Шевченка пройшов «Фемелі фест» у рамках міжнародної акції «Тиждень підтримки грудного вигодовування». Розпочали свято з флешмобу грудного вигодовування. Молоді матусі одночасно протягом однієї хвилини годували грудьми своїх малюків. Але чи не найбільший інтерес у містян викликали перегони повзунів. На своєрідний «забіг» дітей, які ще не навчилися ходити, зібралося подивитися чимало хмельничан.

Чи не найбільший інтерес у хмельничан викликали перегони повзунів

Чи не найбільший інтерес у хмельничан викликали перегони повзунів. Фото: з архіву редакції

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую