ye-logo.v1.2
5 Квітня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 2 серпня

Історія 877
Момент підписання угоди між Хмельницьким і Модесто 1987 рік
Момент підписання угоди між Хмельницьким і Модесто 1987 рік. Фото: з архіву

Події краю, які увійшли в історію.

У 1919 році 2 серпня на шляху з Бреслау (Польща) до Кам’янця-Подільського в авіакатастрофі загинули полковник Української Галицької Армії Дмитро Вітовський та його ад’ютант Юліан Чучман. Літак уряд Української Народної Республіки винайняв у Німеччини для перевезення грошей, надрукованих у Бреслау, до Кам’янця-Подільського. В архівах збереглись документи і рапорти, які свідчать, що перед вильотом аероплан на якому вилетів полковник перед тим ремонтували, через це він вилетів невчасно.

2 серпня у 1987 році відбулось підписання побратимської Угоди між Хмельницьким і містом Модесто із Каліфорнії. Тоді її підписали мер Модесто Пеггі Менсінгер і голова хмельницького виконкому Іван Бухал. Колишній мер наголошував, що ініціаторами зародження побратимських відносин між містами були саме американці. У 1987 році на знак дружби мери міст Пеггі Менсінгер і Іван Бухал посадили у парку культури і відпочинку імені Михайла Чекмана дуб – символ міста Модесто. А до 30-ї річниці хмельницька міська влада встановила навколо дерева спеціальну пам’ятну огорожу. Востаннє делегація з міста побратима відвідувала Хмельницький у 2017 році. Очолювала  американську делегацію президент правління Міжнародної організації міст-побратимів міста Модесто Едріан Харрел.

У 2016 році 2 серпня, на стадіоні «Поділля» зібрались зірки українського футболу та спецпризначенці на «Матч миру». Його присвятили 86-річниці створення Повітряно-десантних військ. На полі зустрілися збірна України серед ветеранів та ФК "Спецназ", в складі якого грали бійці 8-го окремого полку спеціального призначення. Мирон Маркевич, Сергій Нагорняк, Віталій Самойлов, Віктор Мороз, Сергій Беженар, Едуард Цихмейструк, В’ячеслав Свідерський, Віталій Косовський, Олександр Призетко, Ігор Домченко, Сергій Коновалов, Андрій Донець, Всеволод Романенко, Артем Яшкін та не тільки... усі зірки українського футболу минулих років вийшли на гру проти спецпризначенців. Фінальний свисток зафіксував перемогу «винуватців свята» 5:4.

 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую