ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 17 серпня

Історія 2959
У серпні 1672 року поляки таки здали Кам
У серпні 1672 року поляки таки здали Кам'янець туркам. 100-тисячне військо захопило кам'яно-земляні укріплення. Фото: з архіву

Про події краю, які стали історією.

У серпні 1672 року поляки таки здали Кам'янець туркам. 100-тисячне військо досвідчених майстрів облоги захопило кам'яно-земляні укріплення.

Так, у ніч з 16 на 17 серпня турки зробили пiдкоп пiд усi чотири захiднi вежi: Ляську, Денну, Малу та Рожанку.  Протягом наступних днів велися виснажливі бої за місто. Проводився обстріл з важких гармат, яких у турецькому війську нараховувалося понад 120 одиниць. 26 серпня Нова Західна вежа була висаджена в повітря, а під інші башти підведено мінні галереї.

27 серпня, зважаючи на всі обставини, Кам’янець капітулював.

У серпні 1672 року поляки таки здали Кам'янець туркам. Фото: з архіву.

17 серпня (4 серпня за старим стилем) 1914 року відбувся перший на Поділлі бій між австрійськими і російськими військами Першої світової війни. Відбувся він біля містечка Городок Кам'янецького повіту Подільської губернії (нині місто Городок Хмельницької області). Причиною бою стало те, що 5-та австро-угорська дивізія перейшла Збруч, а наслідком те, що російська 2-га зведена козача дивізія розбила її поблизу Городка. У цьому бою відзначилися підрозділи 2-ї вільної козачої дивізії генерал-майора Павлова. 16- ий та 17-ий Баклановський донські козачі полки, командир генерал Жигалі, 1-й лінійний полк кубанського козачого війська, 1-й Волзький полк Терського козачого війська. 8 серпня 1914 р. Російська армія без перешкод перетинає державний кордон і вступає на територію Галичини. За свідченнями очевидців, трупи на полі битви нагадували синьо-червоний килим, збирали їх три дні. Загиблих австрійських солдатів (угорських гусарів) поховали на місці бою біля в’їзду в місто у великій братській могилі. Ще до 1930-го року в Городок деколи приїздили з Австрії й Угорщини сім’ї загиблих, на могилах відправлялись панахиди.

Пам'ятник на могилі австро-угорських гусар. Фото: uk.wikipedia.org

17 серпня 1918 року Гетьман України Павло Скоропадський затвердив Закон про заснування Кам’янець-Подільського державного українського університету (нині Кам’янець-Подільський Національний Університет імені Івана Огієнка). За цим документом, новостворений виш складався із чотирьох факультетів, але першого року відкривалися лише два – історико-філологічний і фізико-математичний з двома відділами – математичним та природничо-історичним. Робочою мовою у виші ставала українська. Університет розташовувався у приміщенні, де свого часу була технічна школа. Будівля потребувала ремонту, і його швидко зробили. Паралельно міська дума виділила 100 десятин землі для будівництва нових корпусів. Урочисте відкриття університету відбулось 22 жовтня 1918 року. В перший рік існування до закладу зарахували 493 студенти.

17 серпня 1918 року Гетьман України Павло Скоропадський затвердив Закон про заснування Кам'янець-Подільського державного українського університету. Фото: wikipedia.org

17 серпня 2015 року центр Хмельницького перекрили протестувальники. Люди протестували проти “незаконної забудови неподалік перехрестя вулиць Соборної та Проскурівського Підпілля. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую