ye-logo.v1.2
3 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 17 серпня

Історія 1517
17 серпня 1918 року Гетьман України Павло Скоропадський затвердив Закон про заснування Кам'янець-Подільського державного українського університету
17 серпня 1918 року Гетьман України Павло Скоропадський затвердив Закон про заснування Кам'янець-Подільського державного українського університету. Фото: wikipedia.org

Про події краю, які стали історією.

17 серпня (4 серпня за старим стилем) 1914 року відбувся перший на Поділлі бій між австрійськими і російськими військами Першої світової війни. Відбувся він біля містечка Городок Кам'янецького повіту Подільської губернії (нині місто Городок Хмельницької області). Причиною бою стало те, що 5-та австро-угорська дивізія перейшла Збруч, а наслідком те, що російська 2-га зведена козача дивізія розбила її поблизу Городка. У цьому бою відзначилися підрозділи 2-ї вільної козачої дивізії генерал-майора Павлова. 16- ий та 17-ий Баклановський донські козачі полки, командир генерал Жигалі, 1-й лінійний полк кубанського козачого війська, 1-й Волзький полк Терського козачого війська. 8 серпня 1914 р. Російська армія без перешкод перетинає державний кордон і вступає на територію Галичини. За свідченнями очевидців, трупи на полі битви нагадували синьо-червоний килим, збирали їх три дні. Загиблих австрійських солдатів (угорських гусарів) поховали на місці бою біля в’їзду в місто у великій братській могилі. Ще до 1930-го року в Городок деколи приїздили з Австрії й Угорщини сім’ї загиблих, на могилах відправлялись панахиди.

17 серпня 1918 року Гетьман України Павло Скоропадський затвердив Закон про заснування Кам’янець-Подільського державного українського університету (нині Кам’янець-Подільський Національний Університет імені Івана Огієнка). За цим документом, новостворений виш складався із чотирьох факультетів, але першого року відкривалися лише два – історико-філологічний і фізико-математичний з двома відділами – математичним та природничо-історичним. Робочою мовою у виші ставала українська. Університет розташовувався у приміщенні, де свого часу була технічна школа. Будівля потребувала ремонту, і його швидко зробили. Паралельно міська дума виділила 100 десятин землі для будівництва нових корпусів. Урочисте відкриття університету відбулось 22 жовтня 1918 року. В перший рік існування до закладу зарахували 493 студенти.

17 серпня 2015 року центр Хмельницького перекрили протестувальники. Люди протестували проти “незаконної забудови неподалік перехрестя вулиць Соборної та Проскурівського Підпілля. 

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую