ye-logo.v1.2
20 Вересня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 26 серпня

Юна МІТРАШКО Історія 797
26 серпня в історії Хмельниччини
26 серпня в історії Хмельниччини. Фото: politeka.net

Від давнини до сьогодення про людей та події.

 26 серпня 1573 року датується приятельська угода про поділ майна між боярами, у Заславській замковій книзі (Заслав - нині Ізяслав). Ця книга містить матеріал з яких можемо дізнатись про побут наших предків 16 століття. В той час замкова книга була своєрідним реєстром адміністративних, нотаріальних та судових справ (записів). Заславська замкова книга охоплює період 1572–1575 років. написана староукраїнською мовою. Із запису дізнаємось про поділ майна між Федором Кудлою та його мачухою Аннушою Кудловою, зроблений у Сьомаках (нині Славутський район). Свої землі. людей та маєток вони отримали у спадок. А оскільки Федір збирався на службу, а це справа небезпечна, то мусив подбати про майбутнє своїх сестер. Тому запис у цій книзі схожий на заповіт. І хоч у книзі не вказані їхні імена сестер Федора, але йдеться про те, що вони повинні отримати, виходячи заміж. Також від імені Федора записано, що частина батькових статків йому належить тому, що «маю службу служити своїм накладом, толко люди вирад всі повинні будут дати мнє». Тобто, на той час був обов’язковий перелік того, з чим виряджали до війська. Оскільки Федір Кудла на той час вже не мав ні матері, ні батька, то й виряджати його мали люди.

26 серпня у зоні проведення ООС, при виконанні службових обов'язків загинуло п'ятеро подолян.
У 2014 році під час артилерійського обстрілу російськими бойовиками міста Іловайськ загинув Олександр Пасічник із Чорного Острова. Також внаслідок обстрілу російськими “Градами” під час вивезення поранених з місця бойових дій загинув славутчанин Олексій Сковородін. Цього ж дня Борис Шевчук, ризикуючи життям, разом з побратимами віз пораненого на автомобілі УАЗ до найближчого медичного пункту та потрапив під артобстріл на трасі в районі Новосвітлівка Поранений Василь був захоплений у полон. До 23 грудня 2014 року Борис Шевчук вважався зниклим безвісти, його тіло було ідентифіковано завдяки ДНК-експертизі. Похований 25 лютого 2015 року на кладовищі у Новій Ушиці.
У 2015 році від смертельного поранення внаслідок обстрілу загинув Олександр Гуменюк із села Крупець Славутського району. Військовий служив у 40 окремій артилерійській бригаді. Того ж дня під Волновахою, від прямого попадання міни в бліндаж загинув Олег Середюк з Ярмолинецького району.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую