ye-logo.v1.2
11 Серпня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 7 вересня

Історія 1239
7 вересня 2005 року  другий блок Хмельницької АЕС ведений в промислову експлуатацію
7 вересня 2005 року другий блок Хмельницької АЕС ведений в промислову експлуатацію. Фото: ХАЕС

Від подій минулого до сьогодення.

У 1965 році 7 вересня у Кам’янці-Подільському відбулася перша Подільська історико-краєзнавча конференція. Організаторами виступили Кам'янець-Подільський державний педагогічний інститут та Хмельницьке історико-краєзнавче товариство. Конференції сприяли активізації краєзнавчого руху на Поділлі, поглиблюючи головну працю подільських дослідників – історію міст і сіл Вінницької та Хмельницької областей. Конференція зібрала 65 доповідачів та понад 350 учасників. У жовтні того року тези доповідей першої Подільської історично-краєзнавчої конференції, тиражем у 500 примірників були видані в Хмельницькій обласній друкарні. Збірник вмістив 63 матеріали і став для того часу проривом у краєзнавчій галузі.

7 вересня 2005 року Державна приймальна комісія підписала акт про введення другого блоку Хмельницької АЕС в промислову експлуатацію. А вже у грудні 2005 року енергоблок № 2 отримав ліцензію на весь життєвий цикл експлуатації.

У 2015 році на черговій сесії Шепетівської міської ради депутати, перейменували вулиці на честь загиблих в АТО. На виконання законів України щодо усунення наслідків панування тоталітарної ідеології колишнього СРСР, змінили назви провулку Жухрая на вулицю Ігоря Балди, а вулицю Сергія Лазо - на Руслана Мазунова.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую