ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 6 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 366
У 2004 році 6 листопада в Кам'янці-Подільському здійснено рекордний проліт трьох з'єднаних між собою повітряних куль
У 2004 році 6 листопада в Кам'янці-Подільському здійснено рекордний проліт трьох з'єднаних між собою повітряних куль. Фото: Лящука Н. Г. Джерело: tovtry.com

Що про цей день розповідають історичні джерела.

6 листопада 1796 року імператор Павло І підвищив Кам’янець-Подільський до рангу губернського центру. Імператор, будучи противником політичних заходів своєї матері, Катерини II, скасував розпочаті нею зміни. Зокрема, в 1796 році ліквідував намісництва, знову запровадив поділ на губернії. Саму Подільську губернію, як адміністративно-територіальну одиницю, утворено згідно з указом імператора Павла I від 12 грудня 1796 року. До губернії увійшли повіти трьох ліквідованих намісництв: Подільського, Брацлавського та Вознесенського. Остаточно межі губернії та її поділ на повіти установилися у 1804 році. Центром губернії був Кам'янець-Подільськ (нині Кам'янець-Подільський).

6 листопада 1934 року в селі Криштопівка Волочиського району народився Володимир Маняк. За життя він разом із дружиною зібрали тисячі свідчень про Голодомор й упорядкували їх у книзі "33-й: Голод: Народна Книга-меморіал" – одній із перших серйозних праць про Голодомор в Україні. Володимир Маняк загинув в автокатастрофі 15 червня 1992-го. Його дружина Лідія пішла з життя за пів року. Посмертно подружжю Маняків присуджено Державну премію України імені Тараса Шевченка «за привернення уваги міжнародної спільноти до визнання Голодомору 1932–1933 років в Україні актом геноциду українського народу, участь у вшануванні пам’яті жертв». У 2005 році Володимир Маняк став лауреатом ордена «Князя Ярослава Мудрого», а Лідія Коваленко-Маняк – ордена «Княгині Ольги» – так само, посмертно.

У 2004 році 6 листопада в Кам’янці-Подільському здійснено рекордний проліт трьох з’єднаних між собою повітряних куль під мостом "Стрімка лань". Ідея та її втілення належала трьом київським повітроплавцям - Юрію Бейдику, Олексію Пархоменку та Владиславу Клименку. Вперше три аеростати, зв'язані стрічкою, піднялися у повітря зранку. Але спроба не вдалась - кулі перелетіли через міст. Наступна спроба виявилась вдалою і о 15.52 вперше в історії повітроплавання кулі пройшли під мостом. До речі, висота мосту - 57 метрів, ширина прорізу - 70 метрів. Висота аеростата - 22 метри, а загальна ширина в зчепленні - 44 метри.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую