ye-logo.v1.2
25 Вересня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 8 листопада

Історія 767
Події 8 листопада, які трапилися  в різні роки на Хмельниччині
Події 8 листопада, які трапилися в різні роки на Хмельниччині

Від давнини до сьогодення про людей та події.

8 листопада 1896 року газета "Волынь" писала, як в Заславі (нині Ізяслав) піклуються про народну тверезість. Наприкінці ХІХ століття в Російській імперії поширилась боротьба з пияцтвом, яка захопила й наші подільські землі. Однією із форм боротьби за тверезий спосіб життя стала програма організації змістовного відпочинку для простого люду. Перш за все, вирішили організовувати по селах так звані народні чайні-читальні. Тут продавали дешевий чай, сушки, калачі, а також надавали можливість безплатно читати книжки та газети. Серед перших регіонів, що активно почали розбудовувати мережу чайних став Ізяславський повіт. Газета "Волынь" про це повідомляла так: "Заславський комітет піклування про народну тверезість ухвалив: для відволікання народу від пияцтва і в цілях дати народу можливість збиратися для обговорення своїх господарських справ, - відкрити у великих селах і містечках постійні народні чайні-читальні. На перших порах пунктами для таких читалень намічені два великих села: Закерничне і Нове Село, де, за повідомленням керівника маєтками графа Потоцького - пана. Приміщення, графом відпускаються в розпорядження комітету безкоштовно. Витрати на пристрій кожної чайної будуть потрібні наступні: на покупку чайного посуду, самовара та інше. - 25 рублів, На придбання для читальні книг - 25 рублів, на опалення і освітлення - 32 рублі на рік. Чай передбачається відпускати по 2 копійки за стакан з двома шматками цукру. Приміщення для чайної-читальні припущено влаштувати так: перша кімната зі столами і лавками для чайної-читальні, друга кімната для житла якогось селянина, який за безкоштовну квартиру ставитиме самовари і подаватиме на вимогу чай. Йому буде видаватися 1 рубель 50 копійок в місяць на покупку вугілля. Завідування чайною-читальнею думали доручити одному з членів комітету".

У 2001 році 8 листопада у Кам’янці-Подільському перебував професор Ігор Галярник — сімейний лікар зі Сполучених Штатів Америки. Сам Ігор Галярник українець, родом із Прикарпаття, освіту здобув за кордоном — вивчав медицину в Австрії, Німеччині, Канаді. У 1962 році, згуртувавшись з однодумцями, став одним з засновників Академії сімейних лікарів. Хмельниччину відвідав для зустрічі з колегами.

8 листопада 2014 року з полону звільнили 9 українських військових. Серед звільнених двоє хмельничан, бійці 8-го полку спецпризначення. Обмін відбувся під містом Щастя, що на Луганщині в форматі дев'ять на п'ять. З полону проросійських бойовиків звільнили сімох українських військових та двох волонтерів.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую