ye-logo.v1.2
10 Грудня, 2019

Цей день в історії Хмельниччини: 13 листопада

Юна МІТРАШКО Історія 633
13 листопада 1940 року в Проскурові відбулося урочисте відкриття кінотеатру імені Чкалова (нині імені Тараса Шевченка)
13 листопада 1940 року в Проскурові відбулося урочисте відкриття кінотеатру імені Чкалова (нині імені Тараса Шевченка). Фото: kh.ridna.ua

Події краю, які увійшли в історію.

13 листопада 1918 року видання «Подольская мысль» повідомляло, що у Кам'янці-Подільському будівлю Народного дому відбирають у товариства «Просвіта» і передають його «Попечительству Народной Трезвости». В публікації йшлося про чергове звернення управляючого акцизними зборами Подільської губернії Істоміним до губернського старости С. Кисельова аби вжити необхідних заходів щоб помешкання в найкоротший термін було передано окружному акцизному інспектору. Обґрунтовуючи своє прохання, керівник послався на два факти. По-перше, він вважав, що Подільська „Просвіта” свого часу незаконно «захопила» Народний дім. А по-друге, необхідністю організованої видачі карток жителям Кам’янця-Подільського для придбання горілчаних напоїв за умов відновлення державного контролю за продажем алкоголю.

13 листопада 1940 року в Проскурові відбулося урочисте відкриття кінотеатру імені Чкалова (нині імені Тараса Шевченка). На площі перед головним входом зібралися тисячі проскурівчан, грав оркестр, звучали палкі слова промовців. У цей же день відбувся і перший кіносеанс — демонстрували комедію «Музична історія». Спорудження в Проскурові нового спеціалізованого кінотеатру почалося у 1936 році. Це будівництво було включено до республіканського плану розвитку народного господарства України. З моменту відкриття кінотеатр ніколи не змінював свого профілю. Навіть у роки німецько-фашистської окупації тут продовжували демонструвати кіно для солдатів і офіцерів німецької армії. Після війни, у 1949 році, у кінотеатрі обладнали малий зал, реконструювали й розширили великий. Згодом добудували малу апаратну, а 29 серпня 1964 року кінотеатр став широкоформатним. Від 1992 року кінотеатр має ім’я Тараса Григоровича Шевченка.

13 листопада 2015 року у зоні АТО загинув Руслан Скотенюк з села Вовківці Шепетівського району. Солдат служив у 14-й окремій механізованій бригаді. Загинув неподалік міста Мар'їнка Донецької області під час бойових сутичок.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую