ye-logo.v1.2

Цей день в історії Хмельниччини: 21 листопада

Історія 1249
Торік у День Гідності та Свободи хмельницькі школярі влаштували патріотичний флешмоб «Вільні творити майбутнє»
Торік у День Гідності та Свободи хмельницькі школярі влаштували патріотичний флешмоб «Вільні творити майбутнє». Фото: з архіву

Що про цей день розповідають історичні джерела.

21 листопада 1671 року німецький дипломат і мандрівник Ульріх фон Вердум повертаючись із Запоріжжя відвідав Проскурів, а також по дорозі проїхав до села Масівці. Воно тоді яке було оточене частоколом з малим укріпленням, валами, ровом. Взимку 1670 року його штурмували 6 тисяч татар, але не здобули. На півдорозі із Масівець до Проскурова мандрівник заїхав у село Копистин. В той час воно було у власності Миколая Героніма Сенявського. В ньому було не більше чотирьох хат.

21 листопада 1920 від польської сторони було отримано дозвіл на перехід кордону для армії УНР. Того ж дня на західний берег ріки Збруч перейшло близько 12 тисяч вояків та військове і політичне керівництво УНР і потрапили на територію Східної Галичини, що була під контролем Польщі. З ними відступив і Петлюра, який більше ніколи не повертався в Україну.

21 листопада Хмельниччина разом з усією країною відзначає День Гідності та Свободи. Саме в цей день шість років тому розпочалась Революція Гідності. 21 листопада 2013 року пройшли перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Хмельницький Євромайдан вперше зібрався 22 листопада. Тоді на Майдані було більше півсотні людей, призначалась нічна варта. Далі була організація студентського страйку, хода містом та інші події. З нагоди пам’ятної дати на хмельниччині що року проходить низка заходів. Цього дня вшановується патріотизм і мужність громадян, які восени 2004-го та в листопаді 2013 – лютому 2014 років стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод українців.

Торік 21 листопада у пам’ять про Героїв Небесної Сотні у Хмельницькому розвісили сотні сердечок. У День Гідності та Свободи хмельницькі школярі влаштували патріотичний флешмоб «Вільні творити майбутнє», щоб вшанувати загиблих учасників революції Гідності. На паперових сердечках школярі написали імена Героїв.

Цього ж дня хмельничани поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Сотні жителів міста зібралися біля пам’ятника Героям Небесної Сотні, аби віддати шану загиблим героям під час Революції Гідності та у російсько-українській війні.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую