ye-logo.v1.2
1 Жовтня, 2020

Цей день в історії Хмельниччини: 31 грудня

Історія 617
31 грудня в історії Хмельниччини
31 грудня в історії Хмельниччини. Фото: kolobok.ua

Події краю, які увійшли в історію цього дня.

31 грудня 1905 року датований останній номер часопису «Подільські єпархіальні відомості». Видання проіснувало 43 роки. Першими редакторами "Відомостей" були ключар Кам'янецького кафедрального собору Павло Троїцький та викладач семінарії, протоієрей Євген Струменський. Друкувався часопис у Кам'янець-Подільській друкарні. Матеріали видання складалися з «офіційної частини», де читачам пропонували державні та єпархіальні постанови, офіційні відомості, накази, та «неофіційної частини» – тут подавали статті богословського, історичного, етнографічного та освітнього напряму. До сьогоднішнього часу для багатьох краєзнавців Поділля публікації «неофіційної частини» є безцінним джерелом з минувшини краю.

31 грудня 1962 року введено в експлуатацію лінія електропередачі ЛЕП-110 кіловат Шепетівка-Хмельницький і підстанція «Східна». Як відомо, радянська влада вбачала електрифікацію країни як одну зі складових утвердження нового ладу. Була розроблена низка заходів щодо електрифікації країни. В 1951 році електрифікацією краю займалися Кам’янець-Подільська міжобласна експлуатаційна контора «Сільенерго» РЕУ «Вінницяенерго», в 1958 році вона стала обласною, а в 1960 році – реорганізована у Хмельницьке енергетичне експлуатаційне управління сільського господарства, 1972 року – в обласне підприємство електромереж, 1978 – Північне і Південне підприємство електричних мереж.

31 грудня 1987 року прийнято в експлуатацію перший енергоблок ХАЕС. На початку 1987 року почались роботи з тестування та випробування обладнання і систем першого енергоблоку. Вже у листопада здійснено завантаження ядерного палива в реактор і після фізичного пуску блока, його під'єднали до мережі.

31 грудня 2009 року в Хмельницькому перед міським РАЦСом завершили створення «Алеї закоханих». Це відома хмельничанам алея де встановлені декоративні лавки. Як тоді їх називали у міськраді «художні місця» для сидіння, фотографування та загадування бажань. У 2009 завершилось встановлення шести таких лавок. З роками алею доповнювали, лавки «вигадували» і встановлювали підприємці міста.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую