ye-logo.v1.2

До розкопок аркадної галереї в Меджибожі долучилися студенти-волонтери

Історія 2013
До розкопок в Меджибожі долучилися волонтери – студенти Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
До розкопок в Меджибожі долучилися волонтери – студенти Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Фото: зі сторінки Віктора Вєтрова у фейсбуці

Перша волонтерська зміна вже скінчилася і на розкопках працює наступна друга зміна.

У Меджибожі на території фортеці тривають розкопки біля стіни палацу Сенявських, де археологи натрапили на колони аркадної галереї XVI століття, існування якої донедавна вважали суперечливим питанням. Однак останні знахідки вже сьогодні дозволяють науковцям заповідника говорити про те, що конструкція галереї у стилі східноєвропейської моди періоду Ренесансу тут таки існувала.

«Розкопали дві основи для колон поруч з палацом. Поки більше не знайшли, але маємо ще дослідити близько 15 метрів вздовж палацу, тому є надія, що ці конструкції будуть зафіксовані під час подальших розкопок, - розповів сайту «Є» Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж». – Раніше між палацом і Круглою вежею на глибині понад десять метрів були також знайдені уламки колон, капітелі та фрагменти основ. Наразі їх вже можна побачити у виставковій залі. З останнього – знайшли фрагменти сходів та тесаних кам’яних карнизів».

Наразі до розкопок в Меджибожі долучилися волонтери – студенти Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Перша волонтерська зміна вже скінчилася і на розкопках працює наступна друга зміна.

«У першій зміні на розкопках працювали шестеро волонтерів. Наразі – ще двоє. Це студенти-історики, які раніше були в нас на практиці. Вони знають нашу фортецю, тож виявили бажання допомогти нам на розкопках», - каже Олег Погорілець.

Додає, що цього року археологи заповідника поставили за мету дослідити усю територію перед палацом та зробити реконструкції того, як аркадна галерея могла виглядати у XVI столітті. Наразі в заповіднику розробляють план музеєфікації її знайдених залишків.

Читайте також: На Хмельниччині шукають грабіжників давнього кургану.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую