ye-logo.v1.2

23 лютого: історія, події та факти

Історія 648
В цьому приміщенні було відкрито першу в Хмельницькій області картинну галерею
В цьому приміщенні було відкрито першу в Хмельницькій області картинну галерею. Фото: muzeum.in.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Цього дня 67 років тому в американському штаті Пенсильванія відбулася перша масова вакцинація дітей проти поліомієліту. Перше практичне застосування вакцини проти поліомієліту, розробленої доктором Джонасом Солком, відбулося у 1954 року Пітсбурзі.

Того дня почалося щеплення більше 5 тисяч учнів початкових класів. Про результативність вакцини було повідомлено 12 квітня 1955 року. Солка було проголошено «чарівником», а цей день майже став національним святом.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1455 – у Майнці вийшла друком 42-рядкова Біблія Йоганна Гутенберга, яка служить традиційною точкою відліку історії друкарства в Європі.
  • 1874 – англійський майор Уолтер Уїнгфілд запатентував нову гру на свіжому повітрі - Sphairistike, нині відому як теніс.
  • 1893 – 35-річний німецький інженер Рудольф Дізель отримав патент на створений ним двигун, котрий працював на особливому паливі, що загоралось не від зовнішньої іскри, як це має місце в бензинових двигунах, а самозагоралось при досягненні паливно-повітряною сумішшю певного тиску..
  • 1947 – почала роботу Міжнародна організація зі стандартизації (ISO).
  • 1954 – перше практичне застосування вакцини проти поліомієліту, розробленої доктором Джонасом Солком в університеті Пітсбурга, — цього дня почалось щеплення більше 5000 учнів початкових класів. Про результативність вакцини повідомлено 12 квітня 1955 року, Солка проголошено «чарівником», а цей день майже став національим святом.
     

Цього дня народилися

  • 1878 - народився Казимир Малевич – український художник-авангардист україно-польського походження, один з засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві — супрематизму та кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва. ("Чорний квадрат").
  • 1954 - народився Віктор Ющенко – український політик, прем'єр-міністр України (1999-2001 рр.), керівник Нацбанку України (1997-2000 рр.), Президент України (2005-10 рр.).

Цей день в історії Хмельниччини

В цей день у 1950 році в Кам’янці-Подільському, вперше після війни, стали регулярно курсувати автобуси. Перший маршрут зв’язав Підзамче й залізничний вокзал. Загалом перший автобус на внутрішньому маршруті № 1 «Вокзал – Старе місто» з'явився 1935. А у жовтні 1923 року у Кам'янці-Подільському був випущений перший автобус радянської України, а через два місяці — ще один. Автобуси отримали назву «Кам'янецький мотор». Автобуси передали управлінню Подільської губтрансконтори, яке одразу організувало пасажирський маршрут Кам'янець-Подільський — Проскурів — Вінниця. «Кам’янецький мотор» мав 12 місць для пасажирів у салоні, та ще два місця біля водія. Двигун мав потужність 30 кінських сил та розганяв машину до 30 кілометрів на годину.

У 1982 році 23 лютого в Кам’янці-Подільському урочисто відкрито першу в області картинну галерею. На відкритті виступили з вітаннями львівський художник, уродженець Кам’янця-Подільського Семен Грузберг, московський архітектор Володимир Розвадовський — син художника В’ячеслава Розвадовського. Галерея розмістилася в приміщеннях колишньої духовної семінарії – на вулиці П’ятницькій, що у Старому місті. Також у залах будинку №11 розпочав свою роботу художній відділ Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, який тримав опіку над картинною галереєю.

Цього дня торік сайт "Є" опублікував історію бійця та волонтерки зі Старокостянтинова - про війну, полон і неймовірне кохання.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую