ye-logo.v1.2

7 квітня: історія, події та факти

Історія 1305
Про події в історії 7 квітня
Про події в історії 7 квітня. Фото: ілюстративне pixabay.com

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Починаючи з 1950 року, 7 квітня у світі відзначають День здоров’я. Саме цього дня два роки перед тим набрав чинності Статут Всесвітньої організації здоров'я.

ВООЗ присвячує День здоров'я різним темам і проводить пропагандистські заходи. Під час першого його відзначення глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя. З тих пір щороку День здоров'я присвячують інформаційній кампанії з боротьби з певними хворобами.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1827 - англійський фармацевт Джон Уокер уперше продав винайдені ним сірники.
  • 1927 - вперше виконано одночасну передачу звуку і зображення на велику відстань — співробітники телефонної компанії "Белл" здійснили телепередачу з Вашингтону до Нью-Йорку виступу міністра торгівлі Герберта Гувера. Звук і зображення передавались роздільно — Гувер говорив у телефонну трубку, а синхронна картинка передавалась зі швидкістю 18 кадрів на секунду і виводилась на монітор розміром 5 на 7 сантиметрів.
  • 1948 - набув чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (привід для відзначення Всесвітнього дня здоров'я).
  • 1952 - обкладинку журналу «Life» прикрасило фото Мерилін Монро, що знаменувало початок її зіркової артистичної кар'єри і становлення як секс-символа 1950-х років.
  • 1969 - символічна дата народження інтернету - публікація RFC 1 під назвою "Host Software".

Цього дня народилися

  • 1882 року народився Дмитро Дорошенко — український державний і політичний діяч, історик, літературознавець та популяризатор історії Поділля. Від 26 січня до 10 квітня 1919 року жив і працював у Кам’янці-Подільському. Був приват-доцентом кафедри історії України Кам’янець-Подільського державного українського університету. За цей час написав і видав книгу «Про минулі часи на Поділлю» з підзаголовком «Коротка історія краю». Коли Дмитро Дорошенко повернувся у Мюнхен видав книгу «Мої спомини про недавнє минуле», в якій розповів і про своє перебування в Кам’янці-Подільському. Помер 19 березня 1951 року в Мюнхені.
  • 1954 року народився Джекі Чан (Чань Кунсун), американський кіноактор, каскадер, режисер і продюсер.
  • 1930 року народився Ів Роше, французький підприємець, засновник косметичної корпорації «Yves Rocher».

Цей день в історії Хмельниччини

7 квітня минає 102 роки від дня загибелі на залізничній станції міста Красилова одного з лідерів українського національно-визвольного руху доби Української революції 1917-1921 років, полковника Армії Української Народної Республіки Івана Митрофановича Луценка. На його честь в Красилові на фасаді приміщення залізничної станції встановлена пам’ятна дошка.

Іван Митрофанович Луценко (1863 — 1919) був лікарем, громадським, політичним і військовим діячем України. Луценко проживав в Одесі і працював вільнопрактикуючим лікарем, що застосовував нетрадиційні методи боротьби з людськими недугами. Був один з керівників Української Народної Партії, брав активну участь у створенні в одеської «Просвіти».

Під час Першої світової війни Луценко був полковником медичної служби російської армії. Іван Митрофанович входив до складу Центральної Ради. У жовтні 1917 року на З'їзді Вільного Козацтва був обраний генеральним хорунжим. Під час антигетьманського повстання І. М. Луценко — голова цивільного управління Таврійської області, за Директорії — командир військового загону.

На фасаді приміщення залізничної станції Красилів полковнику Армії УНР Івану Луценку встановлено пам'ятну дошку. Фото: facebook.com

У різних джерелах по-різному вказується місце та обставини смерті Луценка. Так в одних джерелах вказується, що Луценко І.М. загинув поблизу смт. Антоніни (Красилівський район), в других - в селі Кузимин, а в третіх - біля села Кузьмин, на Дністрі. Проте найбільш достовірною є інформація, що після прибуття на станцію Красилів Луценко потрапив у полон до більшовиків та був піднятий на штики в центрі Красилова.

7 квітня 2013 року на території Хмельницький області у зв’язку із таненням снігу, були підтоплені будинки у Старокостянтинівському, Волочиському, Летичівському Шепетівському, Старосинявському, Полонському, Білогірському, Дунаєвецькому, Чемеровецькому районах, а також у Хмельницькому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую