ye-logo.v1.2

30 квітня: історія, події та факти

Історія 1544
Сьогодні, 30 квітня, в країні відзначають День прикордонника України
Сьогодні, 30 квітня, в країні відзначають День прикордонника України. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Сьогодні, 30 квітня, в країні відзначають День прикордонника України. Це свято бере свій початок у 1992 році. Того року його запровадив відповідним указом президент Леонід Кравчук. Втім, за роки незалежності дата відзначення Дня прикордонника України періодично зазначала змін.

Відзначати це свято 30 квітня почали лише у 2018 році. Його присвятили нині символічним подіям кінця квітня 1918 року. Саме тоді слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР під проводом полковника Володимира Сікевича, звільнивши значну частину Донбасу, вийшла на міжнародно визнаний кордон Української Народної Республіки з радянською Росією та Донською республікою.

До речі, така дата має певний символізм і для Хмельницького, адже указом президента Леоніда Кучми від 30 квітня 1999 року Академії Прикордонних військ України імені Богдана Хмельницького було надано статус Національної. Й досі вона є єдиним в країні вищим навчальним закладом, який здійснює підготовку офіцерів для Державної прикордонної служби України.

Також 30 квітня у світ відзначають Міжнародний день джазу та Всесвітній день мобільності та доступності.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1840 рік — Петербурзький цензор Петро Корсаков підписав квиток на видачу «Кобзаря» Тараса Шевченка.

1918 рік — Миколу Василенка призначено отаманом, тобто Головою Ради Міністрів, гетьмана Скоропадського. Того ж дня за участі німців проголошено створення Кримської Народної Республіки.

2018 рік — Антитерористична операція на території Донбасу була змінена на Операцію Об’єднаних сил.

Цього дня народилися

1848 рік — Олександра Єфименко, український історик і етнограф.

1932 рік — Василь Шевчук, український письменник.

1956 рікПавло Гірник, український поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Народився Павло Миколайович у Хмельницькому й нині святкує свій 65-річний ювілей. Зокрема, його перу належать такі збірки поезій як «Спрага», «Летіли гуси…», «Китайка», «Калина», «Се я, причинний…», «Посвітається»… Також Павло Гірник відомий своєю громадською позицією під час боротьби за відновлення Незалежності України. На початку 1990-х років був автором й одним зі співредакторів незалежної рухівської газети «Пробудження».

Цей день в історії Хмельниччини

30 квітня 1998 року Кам’янець-Подільському державному історико-архітектурному заповіднику указом президента надано статус Національного.

30 квітня 2019 року сайт «Є» повідомив, що Центральна виборча комісія України оголосила Володимира Зеленського переможцем президентських виборів. У їх другому турі за нього віддало свій голос 73,22 відсотка учасників виборів. Натомість його суперник Петро Порошенко отримав 24,45 відсотка голосів. А на Хмельниччині результати голосування у другому турі президентських перегонів були такими: 70,8 відсотка (443 тисячі 308 виборців) за Володимира Зеленського та 26,83 відсотка (168 тисяч 25 виборців) за Петра Порошенка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую