ye-logo.v1.2

Будівництво мосту та джазовий фестиваль — 12 червня в історії

Історія 1802
12 червня 1864-го стартувало будівництво Новопланівського мосту у Кам
12 червня 1864-го стартувало будівництво Новопланівського мосту у Кам'янці-Подільському. Фото: k-p.net.ua

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Новопланівський міст, прокладений через річку Смотрич, з’єднує два мікрорайони Кам’янця-Подільського: Старе місто та Новий план. Його спроєктував 1864 році губернський архітектор Олександр Песке. А ось урочиста закладка мосту відбулася 12 червня 1864 року. Після салюту з гармати на дно котловану спустили мідну дошку. На ній були вибиті іменами генерал-губернатора, губернатора та єпископа.

Будівництво Новопланівського мосту тривало майже десять років і завершилося наприкінці 1873-го. Його довжина склала 136 метрів, а висота — 38 метрів.

Під час Другої світової війни 9 липня 1941 року радянські війська, відступаючи з Кам’янця-Подільського, підірвали міст. Відновили його впродовж 1947-1949 років.

Цей день в історії Хмельниччини

У 2015 році цей день став трагічним — 12 червня на сході загинуло троє воїнів, які були родом з Хмельниччини. Внаслідок обстрілу з «градів» у Станиці Луганській загинув 42-річний Андрій Тимощук. Герой народився у Теофіполі. На фронті він служив у лавах 128-ї гірсько-піхотної бригади.

На Донеччині дорогою до села Опитне згинув уродженець, села Зеленче Дунаєвецького району 38-річний Олег Угринович. Він був розвідником у 93-й бригаді. Того трагічного дня бронетранспортер, у якому він їхав, підірвався на протитанковій міні. Разом з ним загинули Олександр Цисар і Степан Загребельний, а ще п’ять захисників потрапили у лікарню. До речі, полеглий 35-річний Олександр Цисар теж з Хмельниччини. Він народився у Городку, а поховали Героя в обласному центрі.

Цього року впродовж 11-13 червня у Хмельницькому вирує джазовий фестиваль «Джаз-Фест Поділля». Приблизно у ці ж дні він мав проходити у 2020-му, але на заваді став жорсткіший карантин. Втім, торік 12 червня хмельничан все ж потішили джазовою музикою. На вулиці Проскурівській у трьох локаціях виступали музиканти у супроводі мімів. 

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1966 рік — У Києві запрацював перший у світі тролейбусний поїзд. Його винахідником став український науковець у галузі міського електротранспорту Володимир Веклич.

1987 рік — Президент США Рональд Рейган завітав у Західний Берлін. Цей візит увійшов у світову історію, зокрема його закликом до очільника Радянського Союзу Михайла Горбачова «розвалити берлінську стіну».

Цього дня народилися

1929 рік — Анна Франк, єврейська дівчина з Амстердама, яка стала відомою завдяки своєму щоденнику. Вона вела його впродовж двох років, поки зі сім’єю переховувалась від нацистів. Вона померла на початку березня 1945 року в таборі смерті Берґен-Бельзен.

1931 рік — Євгенія Мірошниченко Семенівна, українська оперна співачка.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую