ye-logo.v1.2

Комета у нічному небі та страйк залізничників — 23 липня в історії

Історія 2406
Найближче до Землі комета Neowise пролітала 23 липня
Найближче до Землі комета Neowise пролітала 23 липня. Фото: en.wikipedia.org / Davrou

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Торік цього місяця повз Землю пролітала C/2020 F3 або ж Neowise. Таке ім’я вона отримала від назви телескопа, за допомогою якого науковці її відкрили. Це була одна з небагатьох комет, яку в цьому столітті можна побачити неозброєним оком. До того ж Neowise називали найяскравішою за останні сім років.

Найближче до нас це небесне тіло пролітало саме 23 липня. Тоді відстань комети до Землі становила приблизно 103 мільйони кілометрів. Настільки Neowise наблизилася до нашої планети вперше за 6 тисяч 800 років.

Над Хмельницьким комету найкраще було видно з 23-ї години. Кореспондентам сайту «Є» вдалося її відстежити. Кадри унікального небесного явища знімали впродовж кількох годин. 

Цей день в історії Хмельниччини

23 липня 1917 року генерал-лейтенант Павло Скоропадський отримав дозвіл відвести 34-й армійський корпус Російської імперії від Сатанова до Меджибожа для подальшої «українізації» військового формування. Як наслідок, згодом було створено Перший Український корпус. То ді ж для самого Скоропадського, як він пізніше висловився: «… почалася моя суто українська робота, яка довела мене до гетьманства».

А у Волочиську 23 липня 1918 року розпочався масштабний страйк залізничників. Він став частиною всеукраїнського руху страйкарів. Вони виступали проти військ інших країн, які фактично окупували Україну, та гетьманської влади Павла Скоропадського.

Страйкарі захопили залізничний телеграф і встановили зв’язок зі залізничниками Києва. Волочиських протестувальників підтримали селяни зі сіл Авратина, Гальчинець, Єлизаветполя, Ожиговець. Але зрештою повстання було жорстоко придушено. З кінця 1918-го до середини 1919 року Волочиськ перебував під окупацією поляків. Вони й розстріляли організаторів страйку.

Торік 23 липня у Хмельницький завітали байкери в рамках щорічної акції «Мотопробіг єдності». Його учасники стартують в Ужгороді, а фінішують на острові Хортиця. За 14 днів «Мотопробіг єдності» вони намагаються побувати у 54 містах країни. Цьогоріч байкери теж не зрадили своїй традиції та завітали у Хмельницький. Щоправда, цього разу вони побували тут на день раніше — 22 липня. По це можна прочитати у матеріалі «Два тижні на колесах: байкери «Мотопробігу єдності» побували в Хмельницькому».

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні


971 рік — Під час Доростольської оборони, серії битв князя Святослава проти візантійського імператора Іоанна I Цимісхія, обоє уклали мирний договір. Згідно з ним, Київська Русь зобов’язувалася не йти війною на Візантію, але захищати її під час нападу третьої сторони. До речі, відбувалися ті події у Доростолі, що є колишньою назвою болгарського міста Сілістра, яке з 1992 року є побратимом Хмельницького.

1888 рік — У Києві на Софійській площі відкрили пам’ятник Богдану Хмельницькому. Ця подія була присвячена 900-річчю хрещення Київської Русі. Творцями пам’ятника стали скульптор Михайло Микешин й архітектор Володимир Ніколаєв, а ініціював таку ідею історик Микола Костомаров.

1990 рік — Леоніда Кравчука обрали головою Верховної Ради УРСР.

Цього дня народилися

1888 рік — Реймонд Чандлер, американський письменник.

1938 рік — Вагріч Бахчанян, український і американський художник вірменського походження, поет-концептуаліст.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую