ye-logo.v1.2

Хрещення Русі, Перша світова війна — 28 липня в історії

Історія 3207
Від 2008 року День хрещення Київської Русі оголошений державним святом України
Від 2008 року День хрещення Київської Русі оголошений державним святом України. Фото: wikipedia.org

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

Щорічно 28-го липня, у день Святого Володимира, відзначають День Хрещення Київської Русі — України. Це державне свято, встановлене президентом у 2008 році, й означає спадкоємність тисячолітньої історії України, нації та держави.

Ключовою подією процесу прийняття і поширення християнства на території Київської Русі стало масове хрещення 988 року мешканців Києва, а згодом інших міст держави князем Володимиром Святославичем. Це була друга релігійна реформа князя Володимира, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі.

Цей день в історії Хмельниччини

Історики Валерій та Дмитро Кундельські у статті «Військове протистояння Максима Кривоноса та Яреми Вишневецького в червні-серпні 1648 року у світлі новітніх досліджень» пишуть, що після взяття Полонного військо Максима Кривоноса вирушило на Старокостянтинів. Туди ж підійшли князь Ярема Вишневецький і київський воєвода Тишкевич.

Під час битви в полон до Вишневецького потрапили козаки. Поляки зібрались на військову нараду і вирішили, що самі не впораються з козацьким військом. Моральний дух у їхньому таборі впав. До того ж відчувалася недостача провіанту і фуражу, а в місті спостерігався «зрадливий дух». Натомість міщани Старокостянтинова таємно принесли козакам продовольство, пиво, горілку, порох. Вишневецький, дізнавшись про це, наказав стратити 40 міщан Старокостянтинова. Однак це не допомогло.

Бій Максима Кривоноса з Яремою Вишневецьким. Картина Миколи Самокиша, 1934 року. Фото: uk.wikipedia.org

28 липня 1648 року польське військо вирішило відійти від Старокостянтинова, виславши обоз під село Кульчин, де на них знову напав Максим Кривоніс. Поляки змушені були відступати під Чолганський Камінь.

28 липня 1915 року вінницький часопис «Юго-западный край» повідомляв про наслідки моторошного вбивства поблизу Шепетівки. У газетному матеріалі йшлося: «Поблизу станції Шепетівка південно-західних залізниць випадково розкрито жахливий злочин. Жандарм звернув увагу на собак, що билися через якусь знахідку. Підійшовши ближче, він побачив, що з розритої собаками горбка стирчать людські ноги без чобіт, обгризені собаками. Горбок розрили і знайшли труп. Селяни впізнали вбитого».

А 28 липня 2019 року сайт «Є» опублікував історію хмельницького речового рику, який ще називають «толкучкою».

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

  • 1858 - французький фотограф Фелікс Надар зробив першу у світі аерофотозйомку, здійснивши для цього підйом на аеростаті.
  • 1834 - у Києві відбулося урочисте відкриття Імператорського університету Святого Володимира (нині — Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
  • 1914 - початок Першої світової війни.

Цього дня народилися

  • 1804 - народився Людвіг Фейєрбах, німецький філософ.
  • 1911 - народився Джорджо Щербаненко, італійський письменник українського походження.
  • 1922 - народився Жак Пікар, швейцарський океанолог. Один із конструкторів батискафа, на якому він здійснив рекордне занурення в Маріанську западину.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую