ye-logo.v1.2

Червоний терор і нашестя гусені — 10 вересня в історії

Історія 2910
Якщо селянин не мав змоги виконати покладені на нього зобов
Якщо селянин не мав змоги виконати покладені на нього зобов'язання, більшовики конфісковували й розпродувала все його майно. Фото: Ілюстративне з видання «Історична правда»

Про події з історії світу, України та Хмельниччини.

10 вересня 1931 року на Славутчині було оголошено проведення «штурмового декадника». В той час це означало, що в селян вилучатимуть продовольство. Мобілізовувався весь партійний та комсомольський актив, розроблявся план декадника. Бригади повинні були зібрати селян на збори і протягом 14 діб добитися повного виконання плану м’ясозаготівлі.

Під час цього декадника у районі на м’ясо було здано фактично всю худобу селян. Попри це, вже 12 листопада 1931 року радянська влада постановляє затвердити на наступні 15 місяців план з м’ясозаготівлі у розмірі 2 тисяч 627 тонн. У випадку, якщо селянин не мав змоги виконати покладені на нього зобов’язання, більшовицька влада конфісковувала та розпродувала все його майно.

Цей день в історії Хмельниччини

10 вересня 2011 року в Хмельницькому презентували рекордний коровай. Він важив 700 кілограмів, а спекли його в Кам’янці-Подільському. В такий спосіб аграрії області символічно відзначили свій здобуток на жнивах. Презентували коровай на виставці «Агро Поділля-2011». Але подільський коровай того року офіційно не став рекордсменом України, оскільки ні представників «Книги рекордів України», ні журі з «Книги рекордів Гіннесса» на «Агро Поділлі-2011» не було.

Цього дня у 2019 році кореспонденти сайту «Є» писали про нашестя ненажерливої гусені, яка атакувала кілька районів і населених пунктів області. Зокрема, Городок і Старокостянтинів. В останньому через цього шкідника навіть довелося запровадити карантин.

Ненажерливою гусінню виявився американський білий метелик. Він пошкоджує понад 300 видів рослин, серед яких і яблуні, груші, сливи, об'їдаючи листя та утворюючи гнізда з павутини. Особливо полюбляє гусінь горіхи та клени. Експерти кажуть, що поширення шкідника на території Хмельниччини відбулося через зміну клімату.

Коротко про історичні події, які сталися цього дня у світі та Україні

1897 рік — Лондонський таксист 25-річний Джордж Сміт став першою у світі людиною, заарештованою за керування автомобілем. Чоловік не впоравшись з керуванням, врізався у будівлю. Сміт визнав себе винним. За аварію його оштрафували.

1919 рік — На Паризькій мирній конференції укладено Сен-Жерменський договір. Цей документ визнав право Румунії на Буковину, Чехословаччини — на Закарпаття, а також суверенітет Антанти над Галичиною. Австро-Угорська імперія припинила своє існування.

1993 рік — Уряд ухвалив постанову «Про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні у 1932-1933 роках».

1993 рік — На американському каналі «Fox Television» відбулась прем’єра першої серії культового телесеріалу 1990-х років «Секретні матеріали» з Дейвідом Духовним і Гілліан Андерсон у головних ролях.

Цього дня народилися

1854 рік — Іван Терещенко, український підприємець, колекціонер, меценат.

1883 рік — Дмитро Донцов, український літературний критик, публіцист, політичний діяч, фундатор теорії інтегрального націоналізму.

1894 рік — Олександр Довженко, український письменник, кінорежисер, кінодраматург.

1897 рік — Жорж Батай, французький філософ, теоретик мистецтва, письменник.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую