ye-logo.v1.2

Хмельницькі театрали виграли грант на постановку двох п'єс

Культура 2041
Незабаром хмельничани зможуть переглянути дві театральни прем
Незабаром хмельничани зможуть переглянути дві театральни прем'єри. Фото: автора

Одну з них покажуть глядачам уже найближчим часом.

У грудні 2020 року Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені Михайла Старицького виборов грант Українського культурного фонду "Інституційної підтримки закладам культури в часи кризи". Завдяки залученим коштам театралам вдасться профінансувати дві вистави-прем'єри, які глядачі побачать уже найближчим часом. Загалом йдеться про 277 тисяч гривень.

«Ми виграли грант інституційної підтримки. У тяжкі часи пандемії Український культурний фонд підтримує різні  культурні інституції. Таким чином ми отримали фінансування на дві вистави - молодого режисера Дмитра Обєднікова «Очі блакитного собаки» та вистави за п'єсою Михайла Старицького «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», - розповідає головний режисер обласного театру Дмитро Гусаков.

За його словам, перша вистава, яку побачать глядачі наприкінці цього місяця, поставить переможець лабораторії «СТРУМ»,  режисер Дмитро Обєдніков. Своєрідний творчий конкурс молодих режисерів відбувався у жовтні минулого року.Тоді на розгляд журі було переставлено п’ять постановок, з яких експерти обрали одну найвдалішу на їх погляд. Головним призом для режисерів-переможців була можливість поставити заявлену на конкурс виставу на сцені обласного театру.

«Усі роботи, представлені на лабораторії, мали високу художню цінність, але ми дійшли до висновку, що за багатьма критеріями перемогла п’єса «Очі блакитного собаки». Плануємо, що наш театр стане стартовим майданчиком для молодих режисерів і вже цього року відбудеться ще одна така лабораторія. Сподіваюсь, що у майбутньому хмельницький театр асоціюватиметься у молодих  режисерів з тим місцем, де почалася їх творча кар'єра. До речі, на конкурс грантів Українського культурного фонду подали роботу ще одного фіналіста театральної лабораторії «СТРУМ» Дмитра Леончика. Можливо і його виставу побачать хмельничани»,- додає Дмитро Гусаков.

Ще одну п'єсу, яку поставлять завдяки залученим коштам від УКФ – «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці», зрежисує сам Дмитро до 90-ліття обласного театру та 180-ої річниці із дня народження Михайла Старицького, ім'я якого носить заклад культури. Покажуть її у березні цього року.

 Читайте також: Ювілей обласного театру святкуватимуть новими постановками

  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую