ye-logo.v1.2

Чому в Хмельницькому хочуть змінити тариф на воду

Офіціоз 2735
Вода може здорожчати у 2022 році
Вода може здорожчати у 2022 році. Фото: pixabay.com

Вартість тарифу регулярно переглядають.

Учора, 12 травня, на комунальному підприємстві «Хмельницькводоканал» відбулися громадські обговорення щодо тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення на 2022 рік. Як повідомляють у пресслужбі підприємства, вартість надання послуги може зрости з наступного року.

Наразі підприємство пропонує встановити наступні тарифи:

на централізоване водопостачання — 14 гривень 57 копійок за 1 кубометр (зараз 13 гривень 14 копійок);

на централізоване водовідведення — 15 гривень за 1 кубометр (зараз 12 гривень 48 копійок).

Тариф вказаний із врахуванням ПДВ.

Директор комунального підприємства «Хмельницькводоканал» Віталій Кавун каже, що вказані цифри передали на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, де їх мають розглянути до кінця 2021 року. Керівник запевняє, що раніше початку 2022 року тариф на водопостачання та водовідведення для хмельничан змінюватись не буде.

Чому відбувається здорожчання?

Черговий перегляд тарифів плановий і напряму залежить від ситуації на ринку комунальних послуг, рівня мінімального прожиткового мінімуму, опалення, вартості матеріалів та іншого. Через зростання цих показників, у підприємства, відповідно, змінюються видатки.

«Щорічно на плановий рік встановлюються тарифи. Вони можуть як збільшуватись, так і зменшуватись, залежно від того, чи ростуть комунальні послуги, вартість палива, металу та іншого. Загалом є багато складових, аналізуючи які, прораховується тариф на наступний рік. Але і ці цифри упродовж року будуть ще уточнюватись через коливання цін на ринку. Наприклад зараз зберігається тенденція, коли вартість електроенергії незмінна, а от метал зріс у 2,5 раза», - розповідає директор МКП «Хмельницьководоканал» Віталій Кавун.

Додає, що наразі підприємство не має великих боргів, крім поточних – по заробітній платі, податках, за матеріали. Водночас споживачі заборгували близько 40 мільйонів гривень за водопостачання та водовідведення. У більшості це борги від одного до трьох місяців, або від трьох до шести місяців.

Читайте також: Чи буде у хмельничан гаряча вода, а у теплокомуненерго - дешевий газ?

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую