ye-logo.v1.2

П'ять семитисячників за 60 днів. Хмельничани хочуть першими в Україні здійснити амбітний проект

Туризм 2687

Спортсмени просять громадськість долучитися до його фінансування.

У світі лише шістьом альпіністів вдалося це зробити. Серед українських спортсменів немає жодного. Однак троє молодих хмельничан Микола Колосовський, Наталя Мостова та В'ячеслав Мурава вірять у свої сили. Вони презентували проект «П'ять вершин», який хочуть втілити у життя влітку цього року. Амбітних альпіністів підтримало міське управління молоді та спорту.


Микола Колосовський розповідає про проект.

За один сезон, який у високогір‘ї триває всього два місяці (липень-серпень), вони планують підкорити п‘ять знакових вершин Паміру та Тянь-Шаню, які до того ж є найвищими вершинами Центральної Азії. А саме: пік Ібн Сіно (відомий також як пік Леніна), пік Ізмаїла Сомоні (Комунізму), пік Корженевської (усі розташовані у Памірі), а також піки Хан Тенгрі і Перемоги (Тянь-Шань).


Маршрут хмельничан.

Альпініст, який побував на усіх вершинах, отримує неформальний, але дуже престижний титул «сніжний барс». Як правило, на підкорення спортсмени витрачають кілька років, хмельничани планують зробити це за один сезон.
На заваді цьому можуть стати погодні умови, які в горах дуже нестабільні і складні, брак часу на пересування та акліматизацію, а також недостатня фізична підготовленість. Щоб звести нанівець останній ризик, вони, і так будучи у чудовій формі, ще на початку зими розпочали спеціальні тренування.
«Ми зводимо до мінімуму усі ризики, а фізичну форму підводимо до максимально можливого рівня. Тому вважаємо, що нам вдасться втілити проект у життя, хоча він досить складний. Ці вершини входять до висотного альпінізму. На висоті у сім тисяч метрів умови не дуже підходять для людини: різкі зміни погоди, можливі бурани і низька видимість, надзвичайно низький вміст кисню, коли організм працює лише на 30 % своїх можливостей», - розповідає учасник проекту Микола Колосовський. 


Не лише особисті амбіції спонукають хмельничан втілити у життя цей проект. Таким чином вони планують популяризувати здоровий спосіб життя, заняття екстремальними видами спорту, а ще – привернути увагу іноземних та вітчизняних інвесторів до Хмельниччини, готових інвестувати у розвиток спортивних секцій чи спорудження потужного спорткомплексу.


Для долання високогірних маршрутів спортсменам знадобиться спеціальне спорядження.

Кожен з учасників проекту – професійний спортсмен, кожен вірить у свої сили і налаштований на найкращий результат. Однак вони потребують значних коштів, більшість з яких підуть на транспортні витрати, зокрема, перельоти на літаках і гелікоптерах. Поки що альпіністи не мають спонсорів, а розраховують лише на власні заощадження. Та будуть раді будь-якій допомозі. Дізнатися більше про проект та його учасників можна на сайті 5summit.com.ua.

Наталя Мостова показує взуття із кішками, яке дозволить ходити по замерзлому схилу.

Під час презентації проекту «П'ять вершин» його учасники також демонстрували спеціальне обладнання, яке їм знадобиться у високих горах: верхній одяг, взуття, кішки, льодоруби, трекінгові палиці, намет та рюкзаки.
У рубриці «Туризм» на сайті ye.ua ми будемо стежити за досягненнями наших земляків у горах Тянь-Шаню і Паміру.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую