ye-logo.v1.2

Подорожуємо Поділлям. Міст-привид у Панівцях

Туризм 6312
Опори залізничного мосту у Панівцях
Опори залізничного мосту у Панівцях. Фото: автора

Залізничний міст через каньйон Смотрича тут намагалися збудувати на початку ХХ століття.

Одне з наймальовничіших та найцікавіших селищ Хмельниччини – Панівці – розташоване в семи кілометрах від потужного туристичного центра Кам’янця-Подільського. Тому планувати відвідини селища доцільно під час мандрівки до міста над Смотричем.
Цікаві Панівці не лише чудовою природою Подільських Товтр, які розкинулися в регіоні на сотні кілометрів. І не тільки руїни замку та інших середньовічних споруд привертають сюди туристів. Подібне можна побачити в інших селах та містах. Але є тут щось, чого немає деінде – це недобудований залізничний міст, якому вже близько сотні років.


Вид на опори здалеку.

Недобудований міст розташований в каньйоні річки Смотрич, на захід від залишків замку (вони, якщо чесно, виглядають значно гірше, ніж міст). Втілити в життя грандіозну ідею будівництва залізниці тут намагалися у 1915 році. Залізниця мала з'єднувати Росію з Австро-Угорщиною, але перша світова війна стала на заваді. Будівничі покинули задум, залишивши селянам гарні, але непотрібні стовпи.


Внизу - людські обійстя і городи.

Видовище досить оригінальне: товстезні опори виростають із землі і тягнуться до неба, внизу — мальовничий каньйон і річка Смотрич. Цікаво, що її можна перейти через невеликий дерев'яний місток, тоді як великі опори стоять без діла.

Ось через такий місток селяни перебираються через Смотрич.


Поряд хтось приладнав тарзанку.

До речі, місцеві мешканці розповідали, що колись через опори був прокладений міст, по якому ходили люди (так значно швидше, ніж спускатися у каньйон і знову підійматися). Але якось один чоловік вночі впав, і міст розібрали. Однак чи правда, це чи ні — невідомо.


Смотрич у Панівцях.

Краєвиди у Панівцях розкішні. І якщо дивитися на міст здалеку, і якщо стояти на мосту і оглядати околиці — усюди відкриваються широкі простори, звивиста річечка утворює каньйон, в якому туляться хатки і земля розбита на квадратики-городи.

Краєвид на навколишні простори.

У каньйоні Смотрича.

Як дістатися
Село розташоване в семи кілометрах на південь від Кам’янця-Подільського. Маршрутки та автобуси курсують на Панівці досить часто із міського автовокзалу. Можна здійснити і пішу мандрівку. Для цього на зілізничному вокзалі треба сісти на маршрутку № 7 і доїхати до кінцевої зупинки «М’ясокомбінат». Далі на схід по трасі.

Опора стала оглядовим майданчиком, за краєм якого - прірва.

Читайте також про Чорнокозинці - ще одне село на Кам'янеччині, у якому збереглися замкові руїни. Щоправда, місцеві мешканці поступово розбирають їх на паркани.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую