Гаряча тема:
- Війна
Поради туристу. Відпочинок на морі з дітьми без турбот
Стежте за тим, що дитина їсть і п’є, а ще – дослухайтеся до її потреб
Як організувати безпечний і спокійний відпочинок з дітьми, радить Олеся Василенко – досвідчена мандрівниця та матір трьох дітей. Ось уже понад десять років вона організовує відпочинок для дітей, і з кожним роком стає все досвідченішою у цьому питанні.
«Не слід тягнути з собою повні валізи, забиті дитячим одягом і іграшками. Все одно діти більшість часу будуть проводити роздягнутими, а гратимуться у воді та на піску. Подбайте про основне: два комплекти легкого одягу (їх можна прати почергово) та один теплого, зручне легке взуття і панамку чи кепку. Останній атрибут обов’язковий», – розповідає Олеся Сергіївна.
Із іграшок варто взяти лише декілька невеликих, також можна прихопити лопатки і пасочки, щоб ліпити щось із піску. Крім того, можна заздалегідь продумати, в які цікаві ігри можна грати на свіжому повітрі. Якщо дітям задали літнє читання, прихопіть з собою книжку-дві. Можна влаштувати традицію, щоб дитина читала для вас вголос щодня по декілька сторінок.
Читайте також: Огляд українських курортів на Чорному морі.
«Пам’ятайте, що акліматизація у дітей проходить довше, ніж у дорослих. Тому, щоб вони встигли нормально відпочити, слід побути на морі три тижні, – каже жінка. – Дотримуйтеся вашого звичного раціону харчування, але не давайте дитині багато їсти, особливо в перші дні. Якнайменше – важкої жирної їжі, солодкого. Також слід стежити за тим, що дитина п’є. Виключіть солодкі газовані напої, а віддавайте перевагу звичайній воді, чаю, сокам. Також корисними будуть фрукти, але ретельно мийте їх! Не давайте дитині продукти сумнівної якості, пляжні пиріжки чи біляші, домашню консервацію».
Також Олеся радить стежити за тим, щоб діти не перегрівалися на сонці. Тому слід подбати про затінок – природний чи від парасолі. І чим менша дитина, тим менший термін їй слід перебувати на сонці, адже її організм і шкіра особливо чутливі до спеки і сонячних променів.
Навіть якщо ваші діти вміють плавати, не залишайте їх без нагляду. Жодні надувні жилети і круги не забезпечать стовідсоткової безпеки. І перш ніж пускати дітей у воду, перевірте глибину і дно на наявність каміння, ям тощо.
«І пам’ятайте, що батьки повинні бути дітям гарним прикладом. Щоб діти добре поводилися і слухалися вас, вам також слід поводитися адекватно. Якщо ви будете пити воду замість коли, їсти фрукти замість картоплі-фрі, робити зарядку і активно відпочивати, шанси на те, що діти робитимуть так само, суттєво зростають, – запевняє Олеся Василенко. – І ще раджу прислухатися до дітей, до їхніх бажань і потреб, тоді взаєморозуміння та радісний відпочинок гарантовано».
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: