ye-logo.v1.2

Подорожуємо Україною. ТОП-5 туристичних місць 2017 року

Туризм 6391
Рейтинг "заполонили" об
Рейтинг "заполонили" об'єкти Тернопільської області. Фото: автора

Підбиваємо підсумки: які куточки України сподобалися читачам цьогоріч найбільше.

 Слідом за складанням рейтингу цікавих туристичних місць Хмельниччини, пропонуємо підбити підсумки року за мандрівками всією Україною. Цей рік приніс багато цікавих подорожей, як популярними туристичними об'єктами, наприклад, Підгірцями чи Вишнівцем, так і менш відомими місцями, такими як Василівка чи Новомосковськ.

Ми склали рейтинг аналогічно до ТОП-5 туристичних місць Хмельниччини, відібравши п’ять матеріалів рубрики «Подорожуємо Укаїною», які набрали найбільше переглядів на сайті ye.ua.

І хоча ми подорожували від заходу до сходу, від Ужгорода до Запоріжжя, усі п’ять перших місць посіли населені пункти та туристичні об’єкти Тернопільської області. Можливо, так сталося тому, що Тернопілля – один з найбагатших регіонів на замки, печери та інші цікаві об’єкти. А можливо тому, що цього року ми там бували багато разів. До того ж, хмельничанам дуже зручно подорожувати сусідньою областю – можна зекономити час на дорогу.

 

5. Монастирок – місце сили і паломництва для язичників та християн

Скельний монастир у Монастирку розташувався над річкою Серет.
 

Монастирок, що у Борщівському районі Тернопільської області – невеличке село, віддалене від цивілізації. Тим не менш тут часто можна зустріти приїжджих. Туристів приваблює гарна місцевість і пам’ятки, християн – старовинний скельний монастир, а язичників – ще давніше язичницьке капище.

Монахи та священики, що селилися в цій місцевості, згодом проявляли здібності до лікування людей. Біоенергетики, астрологи їдуть сюди, щоб «підзарядитися», а техніка тут легко виходить з ладу, особливо під час грози.
Та навіть якщо ви не вірите у різні місця сили, енергетичні потоки чи дивовижні зцілення, сюди все одно варто їхати, щоб насолодитися красою природи та доторкнутися до стародавньої історії.


Спершу тут було язичницьке капище, а згодом - православний монастир.

У цій красивій місцевості, де над річкою Серет і її долиною нависають мальовничі скелі, люди селилися здавна. І досі зберігся язичницький жертовний камінь та дохристиянський печерний храм. На зміну язичникам прийшли перші монахи, які також забажали оселитися у гарному і затишному місці.

 

4. Вікно — село з оригінальною назвою та бездонними озерцями

 

Озерця у Вікні такі глибокі, що здаються бездонними.

Село Вікно, що у Гусятинському районі Тернопільської області, привертає туристів не лише своєю оригінальною назвою, а й дивовижною природою і цікавою історією. В центрі села є глибокі карстові озерця. Вони то яскраво-блакитні, то темно-фіолетові (колір змінюється завдяки водоростям, що тут ростуть), але незмінно глибокі й оповиті легендами...

Читайте також: ТОП-15 найоригінальніших українських ратуш.

У цих озерцях, які ніколи не замерзають, немов у вікнах, віддзеркалюється небесна блакить. Колись їх було більше десятка. Зараз, через невдалу радянську меліорацію, залишилося лише два – Безодня та Синє.


Місцевість навколо Вікна мальовнича.

Ці дивовижні озерця з давніх-давен обросли численними легендами, які наділяють їх магічними властивостями, розповідаючи про бездонність водойм. А місцеві мешканці вважають це місце святим, під час релігійних свят тут відбуваються церковні відправи, а на Водохрещу неодмінно святять воду.

 

3. Прогулянка різдвяним Тернополем

 

На Різдво Тернопіль вбирається у святкову ілюмінацію.

У сусідній обласний центр Тернопіль можна дістатися за півтори-дві години автомобілем, потягом чи автобусом. Саме місто варте уваги мандрівника, адже має чимало старих будинків і храмів, мощених бруківкою вуличок та затишних кав’ярень.

Тернопіль чимось нагадує Львів, але у менших масштабах. До того ж він має дві переваги: у ньому значно менше туристів, а ще є велике озеро.

Для хмельничан Тернопіль – це перевалочний пункт між Хмельницьким та туристичними об‘єктами Тернопілля. І навіть якщо ви не планували прогулянку містом, але у вас є декілька годин, раджу використати їх для його дослідження. Тим паче йому є чим потішити око прискіпливого мандрівника.


Особливо ефектно виглядають фонтани у центрі міста.

Особливо чарівним Тернопіль стає під час різдвяних свят – вбирається у яскраву ілюмінацію, у центрі міста «виростає» святкова ялинка, а поряд облаштовують ковзанку.

 

2. Микулинці: не пивом єдиним

 

Костел Святої Трійці є окрасою Микулинців. 

Микулинці – селище міського типу із населенням у близько чотирьох тисяч чоловік, розташовується у 20 кілометрах на південь від Тернополя. Зараз поселення відоме завдяки пиву, яке постачають у різні куточки України. Та справжньою окрасою Микулинців є не пивзавод, а дивовижний костел Святої Трійці, збудований у 1761-79 роках у стилі бароко. Великий і ошатний, він височіє над навколишньою місцевістю. Такою сакральною спорудою може похизуватися не кожне велике місто, а що вже говорити про села.

Також у Микулинцях зберігся палац графської родини Реїв – місцевих магнатів. Зараз у ньому розташувалася лікарня, а тому приміщення доглянуте та опалюється.


Зараз у Микулинецькому палаці розташовується лікарня.

А от Микулинецькому замку пощастило менше. Зараз це – лише руїни стін та залишки круглих кутових веж. І хоча в мурах є тріщини та осипається каміння (де-не-де прикріплені таблички «Обережно»), на території замку живуть... люди. В'їзд у фортецю перегороджує зелений паркан із табличкою «Обережно, злий пес», а у будинку на території вставлені пластикові вікна і висять фіранки.

 

1. Урочище Червоне: найгарніші замкові руїни та найвищий водоспад

 

Одна із вцілілих веж Червоногородського палацу.

Як на мене (і з цією думкою погодяться чимало мандрівників), урочище Червоне, що на півдні Тернопільської області, - одне з найгарніших місць України. Не дарма воно посіло перше місце і в цьому рейтингу. Тут в неймовірній гармонії поєдналася краса природи і залишки людської діяльності.

У наші дні два головних об‘єкти урочища, що привертають увагу подорожніх, - це залишки Червоногородського палацу та мальовничий Дружирнський водоспад.

Читайте також: ТОП-9 найкращих місць України для велоподорожі і не тільки.

Ще у ІХ-ХІ століттях руські князі мали тут свій замочок, використовували його при виїздах на полювання. Пізніше Червоногород став великим містом, що належало князям Коріатовичам, а згодом й іншим можновладцям. Зараз від колишнього міста залишилися руїни палацу – залишки двох веж і костелу (навіть села такого тепер не існує).

Неподалік від палацу несе свої води річка Джурин, яка скоро впадає у Дністер. А тут вона утворює найвищий водоспад на рівнинній Україні, висота каскадів якого становить 16 метрів.


Влітку біля Джуринського водоспаду багато людей.

Існує декілька версій виникнення Джуринського водоспаду. Тривалий час найпопулярнішою була легенда про те, як волохи і турки прийшли брати облогою замок, адже дізналися, що володарі зібрали податі і зберігають велику суму грошей. Однак взяти його не змогли, а тому підірвали скелю, і у річки утворилося нове русло з водоспадом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую