ye-logo.v1.2

Подорожуємо Хмельниччиною. Веломаршрут Війтівці-Мартинківці-Сатанів-Гвардійське: побувати у замку та скупатися у Збручі

Туризм 11132
Під час цієї веломандрівки можна побачити багато цікавого, в тому числі пункт Дуги Струве
Під час цієї веломандрівки можна побачити багато цікавого, в тому числі пункт Дуги Струве. Фото: автора

Крім того, під час одноденної подорожі цим маршрутом ви побачите кілька старовинних дерев’яних церков, розкішний костел у Гвардійському та багато інших цікавинок.

 Хмельницький веломандрівник Володимир Паламарчук разом з товаришем Володимиром Стьопочкіним пропонує хмельничанам здійснити чергову поїздку вихідного дня. Якщо веломандрівки у Сутківці та Гвардійське були під силу і початківцям (треба було проїхати за день по 60 км), то протяжність нового маршруту майже вдвічі більша – складає близько 110 км, плюс 50 км треба проїхати залізницею. Зате і винагорода солідна. Під час поїздки ви побачите старовинні дерев’яні церкви у Сарнові та Соломній, костел святого Войцеха та пам’ятку ЮНЕСКО – Дугу Струве – у Гвардійському, замок та інші цікавинки Сатанова, а також зможете скупатися у водосховищі на Збручі у Мартинківцях. Дорогою на вас чекає чимало симпатичних сільських та польових краєвидів, зокрема, розкішний став з островом у Кузьмині.

«За рахунок того, що більшість шляху ми долаємо польовими та сільськими дорогами, де немає великої кількості транспорту, їхати легко та приємно, - розповідає Володимир Паламарчук. - Звісно, цей маршрут потребує солідних навиків їзди на велосипеді, адже треба проїхати за день понад 100 км. Але можна розбити маршрут на два дні, заночувавши у Мартинківцях: або у наметі, або у якомусь санаторії».

Подорож розпочинається о 8.54 із залізничного вокзалу, де треба сісти на електропоїзд «Хмельницький-Волочиськ» (або о 8.59 на Кам’янецькому переїзді). Доїхати до Війтівців.

«Ми їхали у суботу, коли багато людей вибирається в села, а тому всю дорогу довелося стояти у тамбурі з велосипедом. Можливо, у неділю чи будній день місця буде більше. Зате ні люди, ні кондуктори до нас жодних претензій не мали, за велосипед нічого не доплачували. В електричках – це звичне явище», - розповідає мандрівник.

У Війтівцях виїжджаємо на трасу Хмельницький-Волочиськ і одразу повертаємо на Сатанів. Дорога в цілому хороша, але трохи горбиста. Часто трапляються підйоми і спуски, але вони не затяжні, а короткі. Тому на спуску можна добре розігнатися і завдяки цьому «взяти» підйом.

Перша зупинка – у селі Сарнів, до якого треба з’їхати з траси і проїхати один кілометр. Тут ми зможемо побачити церкву Воздвиження Чесного Хреста, збудовану у 1856 році.

За декілька кілометрів наближаємося до села Соломна, де ще одна дерев’яна церква Різдва Богородиці 1902 року будівництва.

Продовжуємо рухатися у напрямку Сатанова. Не доїжджаючи декілька кілометрів до селища, повертаємо на Мартинківці. Вказівника немає, а тому важливо не пропустити поворот. Єдиний орієнтир – автобусна зупинка з вигорілим надписом «Мартинківці». Зупинка буде вам по лівий бік, а повернути слід праворуч на польову дорогу.

У Мартинківцях робимо великий привал із купанням, обідом і прогулянками (або залишаємося тут на нічліг і насолоджуємося гарною природою).

Вдосталь відпочивши і набравшись сил, тим же шляхом повертаємося на дорогу Війтівці-Сатанів і повертаємо праворуч на Сатанів. Між Сатанівкою і Юринцями буде стрімкий спуск, а потім затяжний підйом. Зате у Юринцях на вас чекає симпатичний новий костел, збудований на місці старого костелу Пресвятої Трійці.

Далі оглядаємо пам’ятки Сатанова: руїни замку, в’їзну браму, синагогу. Детальніше про те, що можна подивитися у Сатанові, читайте тут.

Шукаємо виїзд на Городок і їдемо цією дорогою до першої розв’язки (крім траси буде ще три польові дороги). Траса на Городок повертає праворуч, а ми рухаємося далі прямо у бік Кузьмина. Перед селом спуск та гарний краєвид на озеро з островом посередині. Тут можна відпочити і повечеряти.

Рухаємося у бік Слобідки-Кузьминської і після неї повертаємо ліворуч на асфальтну дорогу. Рухаємося у бік Хмелівки, Гвардійського. Не доїжджаючи до Гвардійського, зліва побачимо пункт «Фельштин» геодезичної Дуги Струве, що зараз є пам’яткою ЮНЕСКО. Далі у самому селі, ближче до виїзду на Хмельницький, стоїть костел святого Войцеха. Детальніше про те, що можна подивитися у Гвардійському, читайте тут.

Далі є два варіанти. Якщо часу обмаль, можна поїхати через Немичинці і виїхати на трасу Волочиськ-Хмельницький, що і зробили наші мандрівники.

А можна поїхати через Райківці, Андрійківці і Розсошу (детально цей маршрут описаний тут). Така дорога буде значно мальовничішою, менш напруженою, але трохи довшою.

І наостанок кілька фотографій, які ілюструють веломаршрут Війтівці-Сарнів-Соломна-Мартинківці-Сатанів-Гвардійське-Кузьмин-Хмельницький.

Більшість шляху проходить через поля і села.

  

У Сарнові і Соломній старі дерев'яні церкви.

Водосховище у Мартинківцях.

Костел у Юринцях (село входить до Сатанівської об'єднаної територіальної громади).

На руїнах замку у Сатанові.

Став перед в'їздом у Кузьмин.

Костел святого Войцеха у Гвардійському.

  

Захід сонця застав мандрівників у дорозі, а в Хмельницький в'їжджали поночі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую