emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
13 Грудня 2021 Пресслужба ХОССЦ 1161

Серцево-судинні захворювання, COVID-19 та вакцинація - пояснює кардіохірург Андрій КЛАНЦА.

Як вірус COVID-19 впливає на серцево-судинну систему та чи варто вакцинуватися людям, які мають проблеми з серцем.

Розповідає кардіохірург, доктор наук, директор КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" Андрій КЛАНЦА у програмі "Запитай у лікаря" в студії "Сьогодні. Головне".

13 Грудня 2021 Марія 1985

Інфекції, що передаються статевим шляхом

ІПСШ інфекції, що передаються статевим шляхом це захворювання, що виникають в результаті незахищених статевих контактів. В усьому світі кожного року реєструється декілька мільйонів випадків захворювання. Збудниками таких інфекцій є понад 30 різних мікроорганізмів, серед яких виділяють віруси, бактерії, грибки.
Найчастіше захворювання передаються статевим шляхом.
Крім того, ІПСШ можуть передаватись дитині від матері під час вагітності та пологів, що може призвести до внутрішньоутробної загибелі плоду або народження дитини із вродженими вадами, що можуть бути несумісними із життям новонародженого та призвести до інвалідизації дитини й довічного страждання батьків, дивлячись на хворобу дитини.
До даних інфекцій відноситься: СНІД, сифіліс, гонорея, хламідії... читати далі »

13 Грудня 2021 Військова частина 3053 Нацгвардії України 1964

Камянець-Подільські нацгвардійці запобігли фізичній розправі над школярем
Врятували дитину від пограбування та побиття у середмісті саме такий випадок під час несення служби з охорони громадського порядку мав місце у Камянці-Подільському минулими вихідними.
Проходячи раннім вечором маршрутом патрулювання по вулиці Гагаріна, гвардійці помітили неподалік продуктового магазину групу підлітків, на вигляд 14-15 років, які агресивно вигукували, штовхали та смикали за одяг хлопчика років 10-11.
Втрутившись у ситуацію, патрульні зясували, що дитина з підлітками не знайома, а ті, з його слів, намагалися за допомогою погроз та фізичної сили відібрати у нього гроші й телефон.
Припинивши насилля, гвардійці зателефонували батькам постраждалої дитини та батькам агресорів, оскільки ті є неповнолітніми, а також викликали ... читати далі »

13 Грудня 2021 Пресслужба ХОССЦ 2128

У Хмельницькому невдовзі зможуть проводити трансплантацію серця.

54 роки тому, у грудні 1967 року південноафриканський хірург, доктор медицини Крістіан Барнард з колегами здійснив у Кейптауні першу в світі успішну трансплантацію серця від людини до людини. Реципієнт після пересадки серця прожив 18 днів, але потім помер від пневмонії і розвитку реакції відторгнення. Через місяць К. Барнард оперував іншого пацієнта, який прожив після операції 19 місяців.

Трансплантація (від лат. transplantatio - пересаджування) метод, що полягає в пересадці реципієнту органу або тканини (трансплантата), взятих у донора, а також клонованих тканин методом хірургічного втручання. Є однією з найбільш прогресивних галузей медичної науки та практики, яка сьогодні активно розвивається, запроваджуючи нові технології та ідеї в інші медичні напрямки.

Нажаль... читати далі »

13 Грудня 2021 Анастасія Площинська 1128

10 грудня показом фільму Майї Марітняк "Невидимі" завершився 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини у Хмельницькій області Docudays UA.

ГО "Подільська правова ліга" показали документальні хіти й стрічки-улюбленці цьогорічного березневого фестивалю. На глядачів та глядачок чекали шість вражаючих документальних фільмів, створених упродовж останніх двох років.

Всеукраїнська кампанія ГО Докудейз Разом за безпечні пологи!

Правозахисну складову представляли різноманітні онлайн-заходи, яким присвячена Всеукраїнська кампанія ГО Докудейз Разом за безпечні пологи!.

Дякуємо усім нашим експертам та соціальним партнерам!
Дякуємо глядачам та учасникам заходів!
До нових зустрічей)

8 Грудня 2021 Пресслужба ХОССЦ 1611

Кардіохірург, депутат обласної ради Андрій КЛАНЦА нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.

До Дня місцевого самоврядування у Верховній Раді України відбулись Урочисті заходи за участю Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, голів профільних комітетів, представників Офісу Президента України та Уряду, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, які були представлені до нагородження відзнаками Верховної Ради України.

Надзвичайно приємно, що одну із відзнак - Почесну грамоту Верховної Ради України - отримав директор КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр", доктор наук з державного управління, депутат Хмельницької обласної ради Андрій КЛАНЦА.

Щиро вітаємо Андрія Івановича з нагородою та бажаємо міцного здоровя, невичерпної енергії, нових ... читати далі »

7 Грудня 2021 Ольга Поліщук 1834

Громади отримають майже 27 млрд грн на компенсацію різниці в тарифах та погашення боргів ТКЕ.

2 грудня Верховна Рада України ухвалила зміни до Державного бюджету на 2021 рік, (законопроекти 6298 та 6297) якими, зокрема, передбачено:
виділення 512,3 млн грн дотації для територіальних громад, індекс податкоспроможності яких менше 0,9. Додаткова дотація з держбюджету передбачена на розрахунки за енергоносії та комунальні послуги в опалювальний сезон, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються із відповідних місцевих бюджетів. обласному бюджету Хмельниччини передбачено 13 млн 78 тис грн з цієї суми;
спрямування громадам 26,9 млрд грн субвенції на погашення заборгованості з різниці в тарифах.

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов зазначив, що надходження коштів до місцевих ... читати далі »

26 Листопада 2021 Наталія 1896

Це повідомлення видалено, оскільки містить елементи реклами. Якщо ви хочете, щоб повідомлення було відкрите - зверніться до нашого рекламного відділу за телефоном 067-381-57-50 або емейлом [email protected]. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Стратегія розвитку Києва-2035: столиця визначилась із пріоритетами
Кияни люблять своє місто, але хочуть, щоб воно стало більш екологічним та комфортним. Чи почула їх влада, розробляючи Стратегію розвитку столиці до 2035 року?

В лютому минулого року, ще до того, як наше життя з ніг на голову перевернув коронавірус, у столичному парку імені Тараса Шевченка команда Всеукраїнської ініціативи Активна Громада опитала киян, за що вони люблять своє місто.

У більшості відповідей згадувалася саме краса міста. Майже всі респонденти зауважували, що їм подобається архітектура, музеї, театри, а особливо зелені зони міста: парки та сквери. Київ люблять за схили Дніпра, за Поділ, за каштани, за красиві вулички та кавярні, за смачну їжу.

Також багато-хто вказував, що любить Київ саме за людей: за місцевих жителів та туристів, за їхню ... читати далі »

25 Листопада 2021 Пресслужба ХОССЦ 1736

Про роботу кардіологічного відділення з палатою інтенсивної терапії КНП "ХОССЦ", особливості лікування під час пандемії COVID-19, розповідає лікар-кардіолог, в.о. завідувача віділенням Тетяна НІМЦОВИЧ.

17 Листопада 2021 Яна 2920

Важливість користування презервативами
Небажана вагітність, інфікування ВІЛ та іншими інфекціями що передаються статевим шляхом це актуальні проблеми сьогодення, не лише в Україні, але й у цілому світі. Під прицілом цих проблем в першу чергу підлітки, які вступають в відкрите статеве життя не розуміючи загрози для їхнього здоровя. Існує безліч видів контрацепції, але кожен із них має певні особливості, які не всім підходять. Барєрні методи найпростіші і не менш надійніші за інші, але і тут не все так просто. Більшість із них захищають лише від вагітності, то ж як вберегти своє здоровя? Відповідь проста презервативи.
Презерватив це простий та надійний захист не лише від небажаної вагітності, але й інфекцій що передаються статевим шляхом. Проте, як показують дослідження, 41 % населення людей не знають як правильно ... читати далі »

16 Листопада 2021 Наталія 2544

У столиці відбудеться конференція Київ 2035. Стратегія розвитку міста

Міжнародна конференція, присвячена Стратегії розвитку Києва до 2035 року, відбудеться у столиці 15 грудня 2021 року. Про це повідомляє Департамент економіки та інвестицій КМДА, який є організатором заходу та координатором розробки проєкту Стратегії розвитку міста Києва до 2035 року.

За словами організаторів, економічні реалії та потреби суспільства вимагають переоцінки стратегічних пріоритетів, а низка нагальних соціальних проблем, що виникли протягом останніх років, потребує першочергового розвязання. Зокрема, подолання пандемії COVID-19 та її наслідків. Тож Стратегія розвитку міста Києва до 2035 року має закласти міцний фундамент для подальшого розвитку столиці та підвищення рівня добробуту її жителів.

На конференції зберуться представники ... читати далі »

12 Листопада 2021 Тетяна 2773

Переваги грудного вигодовування для дитини
Збалансований раціон і поживні речовини
Грудне молоко матері є унікальним натуральним продуктом харчування для новонароджених. Воно містить усі поживні речовини, що необхідні для розвитку та росту дитини протягом перших місяців життя. За винятком конкретних протипоказань (певні хвороби, наприклад, ВІЛ), грудне молоко матері є найбезпечнішим джерелом поживних речовин, вітамінів та енергії, оскільки не містить жодних додаткових, шкідливих чи забруднюючих речовин.
Грудне молоко повністю покриває потреби дитини в поживних речовинах протягом перших 6 місяців життя, з 6 до 12 місяців продовжує задовольняти щонайменше половину потреб дитини в поживних речовинах, а протягом другого року життя покриває третину цих потреб.
Захист від хвороб
Ранній початок грудного вигодовування ... читати далі »

11 Листопада 2021 Александра 3071

Особливості догляду за жінкою в післяпологовому періоді

Важливою складовою у житті багатьох жінок є вагітність як можливість відтворити потомство. Кожна вагітна готується до появи дитини. Але часто про те, що відбувається у перші години і дні після пологів, майбутня мама знає мало. За фактом, післяпологовий період це особливий час для жінки, яка тепер уже на практиці вчиться бути мамою.
Післяпологовий період триває приблизно 6-8 тижнів і починається відразу після закінчення пологів (народження посліду).
У цей період відбувається зворотний розвиток (інволюція) всіх змін, що виникли у зв'язку з вагітністю та пологами, до моменту відновлення початкового стану організму жінки. В акушерстві післяпологовий період умовно поділяють на дві категорії: ранній і пізній.
Ранній післяпологовий період триває всього 4 години ... читати далі »

9 Листопада 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 3087

Як правильно заповнити заяву єМалятко? Зібрали корисні поради для батьків, які тільки планують замовити послугу онлайн на порталі Дія
Щоб заява була відправлена на розгляд, вам потрібно підписати її файловим електронним підписом. Переконайтеся, що отримали його, перед тим, як розпочати заповнення заяви. Де отримати підпис, читайте тут: ️ https://bit.ly/3kSG27D
Обовязково вкажіть у заяві ідентифікаційний код (РНОКПП) другого з батьків. Це допоможе уникнути помилки при підписанні заяви.
Якщо у вас ID-картка, у заяві обов'язково зазначте УНЗР. Це номер у форматі 12345678-00000. Знайти УНЗР можна у правій нижній частині ID-картки у графі запис .
Орган, що зареєстрував шлюб та орган, що видав паспорт потрібно вказати так, як зазначено у документах: повністю та без скорочень. Також уважно вказуйте дату реєстрації шлюбу та дату видачі ... читати далі »

9 Листопада 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 2273

Закордонний паспорт можна оформити з перших днів народження малюка. Ділимося порадами, як це зробити
Термін дії дитячого паспорта 4 роки. Заяву-анкету може подати один з батьків у:
️ будь-якому підрозділі Державної міграційної служби
️ ЦНАП
️ Паспортному сервісі ДП Документ
Які документи знадобляться:
оригінал свідоцтва про народження
паспорт одного з батьків
квитанція про сплату адміністративного збору
номер платника податків дитини (за наявності). Якщо ви замовляли номер у єМалятко, його уже записано до свідоцтва
довідка про реєстрацію особи громадянином України, якщо один з батьків дитини є іноземцем. Довідку можна отримати у міграційній службі за місцем реєстрації того з батьків, хто є громадянином України
попередній закордонний паспорт, у разі оформлення другого паспорта
Щоб транслітерація ... читати далі »

9 Листопада 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 2267

Допомога при народженні одна з найпопулярніших послуг для немовляти. Зараз доступні два варіанти оформити виплати, не виходячи з дому:
онлайн через єМалятко на порталі Дія: https://diia.gov.ua/services/yemalyatko. Оформлення виплат відбувається одночасно з оформленням свідоцтва про народження малюка. Тому сервісом єМалятко можуть скористатися тільки ті батьки, у яких ще немає свідоцтва
онлайн на сайті Мінсоцполітики: https://e-services.msp.gov.ua/. У заяві потрібно буде вказати інформацію про свідоцтво про народження дитини
Оформити дитячі виплати можна протягом 12 місяців з дня народження дитини. Розмір допомоги 41 280 грн:
️ 10 320 грн виплачуються одноразово через 30-45 днів після подання заяви
️ 860 грн виплачуються щомісячно до досягнення дитиною 3-х років
У заяві обовязково вказуйте номер рахунку того з батьків, хто перебуватиме у відпустці ... читати далі »

9 Листопада 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 2438

Чи користуєтесь ви цифровим свідоцтвом про народження дитини у застосунку Дія?
Цифрове свідоцтво можна використовувати у подорожах Україною, а також при отриманні банківських, медичних та освітніх послуг.
Як отримати цифрове свідоцтво про народження дитини?
Встановіть або оновіть мобільний застосунок Дія
Оберіть "Додати свідоцтво про народження дитини" та введіть серію та номер документа
Свідоцтво про народження має з'явитись у застосунку.
Важливо: цифровий документ має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог. Якщо у вас не приймають свідоцтво у застосунку, зверніться до служби підтримки Дія.
У деяких випадках свідоцтво про народження може не підвантажитись:
️ Ви вносите свідоцтво про народження не своєї дитини
️ Додаєте дані зі свого свідоцтва про народження
️ Ви усиновили дитину ... читати далі »

9 Листопада 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1495

Попри досить поширену та хибну думку, що шлюбний договір є проявом недовіри та причиною для сумнівів у щирості почуттів коханої людини, все ж таки ця письмова домовленість залишається сучасним способом вирішення можливих майнових непорозумінь між подружжям. Проте, в кожну угоду, навіть нотаріально посвідчену, життя може внести зміни, тому розглянемо варіанти редагування ️ шлюбного договору.
Зміни у цей правочин вносяться за взаємною згодою подружжя, яка також повинна бути у письмовому вигляді та нотаріально посвідченою. Якщо ж редагування угоди вимагають інтереси лише одного з подружжя або їх дітей, то за рішенням суду, при наявності суттєвих для цього обставин, вони можуть бути задоволеними.
Що ж стосується розірвання договору, алгоритм подібний: необхідно звернутися до органу правосуддя ️ та зазначити ... читати далі »

9 Листопада 2021 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1965

Часом так трапляється в житі сімейних пар, що подальше спільне проживання та збереження шлюбу стає неможливим. У такому випадку подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.
Шлюб розривається органом ДРАЦС за заявою подружжя, яке не має дітей (мається на увазі дітей до 18 років) та за заявою одного з подружжя, якщо другий з подружжя визнаний безвісно відсутнім або недієздатним. Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою , або прирівняну до неї, від його імені може подати другий із подружжя.
Розірвання шлюбу, здійснене ... читати далі »

9 Листопада 2021 Еліна 1899

Як запобігти загрозі викидня?
Викидень переривання вагітності з моменту зачаття до 22 тижнів вагітності. За підрахунками фахівців, кожна пята вагітність зривається на ранніх термінах, ще до настання затримки. Жінка в такому разі не помічає змін у своєму стані та сприймає кровотечу, як чергову менструацію. Коли лікарі говорять про загрозу викидня, вони передбачають високу ймовірність переривання вагітності. Але ризик не лікується, необхідно визначити причину невиношування та прийняти рішення про необхідність порятунку ембріону. У більшості випадків викидень є біологічно доцільним, тому ніяка терапія не потрібна. Зупинити викидень, який вже почався, дуже непросто, тому треба намагатися не допустити його.
Як все-таки уберегтись від викидня?
Щоб зменшити ризик викидня на ранніх термінах, необхідно ретельно ... читати далі »

1 « 16 17

18

19 20 » 299

Курси валют на 28.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.02
41.07
44.58
44.62

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо