emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
9 Листопада 2021 Ольга Поліщук 1221

Це повідомлення видалено, оскільки містить елементи реклами. Якщо ви хочете, щоб повідомлення було відкрите - зверніться до нашого рекламного відділу за телефоном 067-381-57-50 або емейлом [email protected]. Якщо ж ви хочете його прочитати, пройдіть за посиланням (читати далі)

Підсумкова прес-конференція проєкту Civic tech інструмент якісної взаємодії.

Асоціація міст України та ГО Стратегії Розвитку Громад проведуть підсумкову прес-конференцію проєкту Civic tech інструмент якісної взаємодії. Під час заходу члени команди проєкту поділяться історіями успіху та викликами, представники громад розкажуть про отримані результати та над чим ще працюють, також відбудеться прем'єрний показ відеоролику про три успіхи громад-учасниць проєкту.

Час проведення 11 листопада об 11:00.
Місце проведення Wood room за адресою м. Київ, вул. Хрещатик, 7/11, 6 поверх.
Пряма трансляція прес-конференції відбудеться на YouTube каналі ГО Стратегії Розвитку Громад. Поставити свої запитання можна спікерам в чаті онлайн-трансляції.

Спікери заходу:
Марина Гопко, проєктна координаторка Фонду Східна Європа;
Інна Скляр, керівник ... читати далі »

9 Листопада 2021 Яна 1715

Розвіємо міфи про вагітність!
Як відомо, вагітність завжди була овіяна міфами, стереотипами та порадами старших жінок про те, що можна робити, а що ні. Вже довгий час медики намагаються зруйнувати стереотипи щодо вагітності, які склались у головах багатьох жінок. То ж давайте розвіємо кілька найпоширеніших міфів:
1. Їсти за двох всім дуже подобається цей міф, але він може призвести лише до негативних наслідків: велика вага дитини, що утруднює пологи, а іноді й стає причиною кесарського розтину, ризик розвитку цукрового діабету вагітних, психологічний дискомфорт і незадоволення власним тілом. Сума кілокалорій вагітної жінки більше від невагітної всього на 300 ккал/добу у другому триместрі, й на 500 у третьому.
2. Трішки алкоголю не зашкодить вчені все ще в пошуках мінімально припустимої дози алкоголю, яка не чинить ... читати далі »

9 Листопада 2021 Мирослава 2035

Що нам підказує про початок пологової діяльності?
Коли всі терміни вказують на наближення пологів, сумка в пологовий будинок готова, залишилось просто дочекайтеся цього моменту і якомога швидше взяти на руки своє малесеньке щастя. Період очікування сповнений хвилювання: жінка розуміє, що пологи можуть розпочатися в будь-який момент, і її емоції змішуються зі страхом, хвилюванням і довгоочікуваною зустріччю. Тому майбутні мами прислухуються до себе в період вагітності, сподіваючись розпізнати ознаки пологів.
Ознаки початку пологів і зміни в жіночому організмі
Найкращим часом для пологів вважається період після 38-го тижня. У цей період жіночий організм починає готуватися до цієї події. Рівень гормонів, що відповідає за виношування плоду, в крові вагітної падає, а рівень іншого гормону, що викликає пологи, підвищується.
Момент ... читати далі »

8 Листопада 2021 Діана 1728

Особливості змін в організмі жінки під час вагітності
Вагітність триває в середньому 280 днів. Починаючи з перших днів, організм жінки починає повністю змінюватися для того, щоб підготуватися до пологів і виносити здорову дитину. Зміни в жіночому організмі є помітними (збільшення ваги, розмірів матки і грудей) і непомітними (зміни в системах органів). Це анатомічні, біологічні, фізіологічні зміни, які повинні забезпечити майбутній дитині все необхідне для її розвитку. Кожна система організму змінюється, підлаштовуючись цим самим до вагітності.
Зараз ми в декількох словах опишемо зміни в організмі жінки під час вагітності в кожній системі органів
Психологічний стан. Проявляється у вигляді емоційних відчуттів, можливі дратівливість, депресія, та ін.
Імунна система. У вагітної знижується стійкість імунітету... читати далі »

8 Листопада 2021 Анна 1551

Фактори які зумовлюють розвиток багатоплідної вагітності.
Багатоплідною вагітністю називають вагітність, за якої в організмі жінки розвивається два плоди або більше. Багатоплідними пологами називають народження двох і більше дітей.
Відомо безліч чинників, що провокують виникнення багатоплідності. Розвиток багатоплідної вагітності відбувається з наступних причин: схильність до багатоплідності передається у спадок, навіть через кілька поколінь. Якщо чоловік або дружина сталися з багатоплідної вагітності, або у їх родичів були випадки народження близнюків, шанси на появу кількох малюків відразу різко зростають. Також найпоширеніша причина - в крові жінки занадто висока концентрація фолікулостимулюючого гормонна зростає впливає на ріст фолікулів і сприяє дозрівання декількох яйцеклітин одночасно. Його ... читати далі »

8 Листопада 2021 Ошер 1605

Спорт під час вагітності: що потрібно знати майбутній мамі ?
Під час вагітності в організмі жінки відбуваються фізіологічні та анатомічні зміни, які слід враховувати під час занять спортом. Збільшується маса тіла, змінюється центр тяжіння, а це призводить до збільшення навантаження на суглоби. Фізичні навантаження під час виношування дитини дозволені здоровим жінкам, у яких вагітність протікає без ускладнень. Малоактивний спосіб життя майбутньої мами не тільки може стати причиною ожиріння, депресії, але й здатний ускладнити перебіг пологів.
Користь спорту під час вагітності:
покращує емоційний стан майбутньої мами;
сприяє нормальній роботі серця і судин;
допомагає підтримувати мязи в тонусі;
зменшує ризик гіпертонії, цукрового діабету, гестозу;
сприяє підтримці нормальної маси тіла;
допомагає нормалізувати ... читати далі »

7 Листопада 2021 Ела 2373

Я вагітна. Як розпізнати вагітність на ранніх стадіях?
Взагалі що таке вагітність і як організм до неї готується?Давайте розберемось. Менструальний цикл це процес дозрівання яйцеклітини. У першій його половині в яєчнику зріє яйцеклітина, яка потім виходить у маткову трубу. Ця подія називається овуляція. Дозріла яйцеклітина добу чекає на сперматозоїд, а організм готує матку до майбутньої вагітності: створює подушку з ендометрію (внутрішнього шару матки), щоб заплідненому яйцю було зручніше прикріпитися і почати розвиток. Якщо запліднення не трапилося , то і яйцеклітина, і подушка викидаються починається менструація. Тобто якщо вагітність настала то менстуація відсутня.
Зазвичай питання про перші ознаки вагітності торбує жінок, які живуть статевим життям ,але не планують вагітніти. Часто трапляється так, що ... читати далі »

5 Листопада 2021 Пресслужба ХОССЦ 1439

Вийшов друком посібник "Харчування при захворюваннях серцево-судинної системи (методичні рекомендації)".

Розробники Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини" Київського національного університету ім.Т.Шевченка та КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр".

Укладачі: кандидат медичних наук ДОЛГАЯ Н.Є., доктор медичних наук, професор БУЛЬДА В.І., доктор наук з державного управління КЛАНЦА А.І., доктор біологічних наук, професор ФАЛАЛЄЄВА Т.М., доктор біологічних наук, професор ОСТАПЧЕНКО Л.І.

За даними ВООЗ, здоровя людини значною мірою залежить від збалансованого харчування. Дослідження, опубліковані в Європейському журналі епідеміології, засвідчили, що Україна займає перше місце (серед європейських та пострадянських країн) по рівню смертності через серцево-судинні ... читати далі »

4 Листопада 2021 Еліна 1471

Особливості репродуктивного здоровя дівчат-підлітків під час статевого дозрівання
Репродуктивне здоровя важлива передумова сприятливих демографічних перспектив нації. Це є важливим чинником формування народжуваності і здоровя молодого покоління. Репродуктивне здоровя підлітків, особливо дівчат заслуговує на особливу увагу в звязку з тим, що здоровя майбутньої матері, стан репродуктивного здоровя формується у дитячому і, що особливо важливо, в підлітковому віці. Саме в цей період життя завершується фізичний та статевий розвиток підлітків, виникають різні захворювання статевої системи, формується статевий потенціал.
У процесі статевого дозрівання виділяють дві фази: препубертатну, коли відбувається стрибок росту, подальший розвиток статевих органів, поява вторинних статевих ... читати далі »

4 Листопада 2021 Колотило Т.Р., асистент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології, Шумакова В.А., студентка 5 курсу 3 групи Буковинського державного медичного університету. 1706

Найпоширеніші міфи про вакцинацію від COVID-19
Вакцинація це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоровя, сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 70% дорослого населення імунізувалися.
Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19. Це попри те, що в історії сучасної медицини та фармацевтичних розробок ще не було настільки прискіпливої уваги до окремого лікарського препарату, як до цих вакцин.
Одна з причин такої недовіри поширення неправдивої інформації щодо вакцинації.
Після того, як людство стикнулось з новою мутацією коронавірусу, вчені всього світу невтомно працювали над створенням безпечних та ефективних вакцин.
Зараз, коли в багатьох ... читати далі »

3 Листопада 2021 Діана 1565

Пластун Д. В., студентка 2 групи, 2 курсу, Буковинського державного медичного університету
Цисар Ю. В., асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинського державного медичного університету

Гормональна контрацепція і хто може її застосовувати
Хочете почати застовувати в якості контрацепції гормональні контрацептиви, та не знаєте чи цей вид контрацепції вам підходить, то ми вам допоможемо розібратися в цьому питанні!
Спершу треба розуміти що ж таке гормональна контрацепція, гормональна контрацепція це спосіб запобігання вагітності за допомогою лікарських препаратів, які містять у своєму складі гормони естрогени і гестагени. Крім того, гормональні контрацептиви, мають лікувальну дію та у разі їх відміни дозволяють швидко завагітніти.
До гормональних контрацептивів належать: комбіновані оральні ... читати далі »

3 Листопада 2021 Мирослава 1015

Романюк М.М., студентка 2 курсу, 2 групи, Буковинського державного медичного університету
Цисар Ю.В., асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинського державного медичного університету

БЕЗПЛІДДЯ ПРОБЛЕМА СУЧАСНОСТІ
На сьогоднішній день безпліддя - це велика проблема з якою стикається кожне п'яте подружжя в світі і Україна є не винятком, щонайменше мільйон пар не можуть зачати дитину. Тому мрії молодих пар стати батьками здаються нездійсненними і перетворюються на трагедію.
На безпліддя зазвичай страждають жінки,але в багатьох випадках причиною бездітності пари є чоловік.Також дуже часто проблеми з зачаттям є у обох партнерів.
Серед основних причин у жінок визначають: вік, непрохідність маткових труб, проблеми з овуляцією, ендометріоз, фіброзні пухлини ,стрес ,наслідки абортів, патології матки та ... читати далі »

2 Листопада 2021 Ошер 1436

Шафра.О., студентка 2 групи, 2 курс, Буковинського державного медичного університету
Цисар Ю.В., асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинського державного медичного університету

Планування сімї, чи варто думати про це заздалегідь ?
Перш за все у плануванні сімї, повинні бути хороші та близькі стосунки які є одним з найважливіших компонентів для створення щастя і процвітання в житті . Те, що дійсно робить людей щасливими і здоровими і це не успішна карєра чи гроші, а хороші стосунки, які дозволяють відчувати задоволення, сенс, впевненість, любов, радість і задоволення. Коли поруч з нами близька людина, ми заряджаємося енергією та позитивними емоціями, наше почуття щастя стає більшим, і ми краще справляємось із викликами долі.
Планування сімї зберігає та покращює здоровя жінок та дітей. Відповідальність ... читати далі »

2 Листопада 2021 Тетяна 1337

Канська Т. А., студентка 2 груп, 2 курсу, Буковинського медичного університету
Цисар Ю В., асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинського медичного університету

Вагітність в 16, як вона впливає?
Факт вагітності не говорить про фізичну готовність юної
дівчини до виношування дитини. Як це часто буває, зачаття
відбувається несподівано, і підліток не знає, що робити
далі. Дівчинка розуміє, що зберегти вагітність і виростити
дитину самостійно або в парі зі своїм молодим чоловіком
вона не зможе. Зробити аборт також не представляється
можливим, оскільки вона не має ні згоди батьків, ні грошей
на його оплату.
Профілактика ранніх вагітностей полягає в правильній
організації статевого виховання з наданням повноцінної
інформації про всі сучасні способи контрацепції.
Що ще страшить майбутню матір, так ... читати далі »

2 Листопада 2021 Тетяна 1296

Канська Т. А., студентка 2 груп, 2 курсу, Буковинського медичного університету
Цисар Ю В., асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинськоот медичного університету

Вагітність в 16, як вона впливає?
Факт вагітності не говорить про фізичну готовність юної
дівчини до виношування дитини. Як це часто буває, зачаття
відбувається несподівано, і підліток не знає, що робити
далі. Дівчинка розуміє, що зберегти вагітність і виростити
дитину самостійно або в парі зі своїм молодим чоловіком
вона не зможе. Зробити аборт також не представляється
можливим, оскільки вона не має ні згоди батьків, ні грошей
на його оплату.
Профілактика ранніх вагітностей полягає в правильній
організації статевого виховання з наданням повноцінної
інформації про всі сучасні способи контрацепції.
Що ще страшить майбутню матір, так ... читати далі »

2 Листопада 2021 Анна 1377

Тимчук А.І студентка 2 групи 2 курсу, Буковинського державного медичного університету
Цисар Ю.В асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинського державного медичного університету
Аборт в 16, чи безпечно це для здоровя?
Робити аборт чи ні, може вирішувати тільки сама дівчина. Фізіологічні особливості кожної індивідуальні, і до 16-17 років багато дівчат вже в змозі виносити здорову дитину без шкоди для власного організму. Однак найважливіше значення в даному питанні має психологічна готовність і бажання вагітної взяти на себе таку відповідальність.
Як правило, більшість ранніх вагітностей є незапланованими, звідси і сумна статистика:
Близько 70% дівчаток приймають рішення зробити аборт, часто вже на пізніх термінах.
У 15% випадків вагітність закінчується викиднем.
І тільки 15% дівчаток-підлітків стають ... читати далі »

1 Листопада 2021 Ела 1317

Мельницька Е.В., студентка 2 групи, 2 курс, Буковинського державного медичного університету
Цисар Ю.В., асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинського державного медичного університету
Що потрібно знати про екстренну контрацепцію?
Кожен з тих хто живе статевим життям і поки що не планує дітей,турбується про те щоб це не відбулося раптово. Та інколи буває так,що різні методи контрацепції підводять,наприклад під час статтевого акту чоловік розуміє ,що презерватив розірвався ,в цей момент потрібно задуматись про екстренну контрацемцію.
Цей метод є попередженням небажаної вагітності протягом 48 годин після незахищенного статевого акту. При суворому дотриманні правил їх використання,ефективність 95%.Та головне знати при яких випадках його використовувати.
Користуються ним в декількох випадках.
А ... читати далі »

1 Листопада 2021 Пресслужба ХОССЦ 1222

Як у Хмельницькому одночасно рятували двох пацієнтів з інфарктами.

Кількість пацієнтів з гострими станами (такими, як інфаркт міокарда, передінфарктний стан) на теренах Хмельницької області невпинно зростає. Коронавірусна інфекція та ускладнення, які вона викликає, також робить свій внесок в цю невтішну статистику. Все частіше у реперфузійному центрі на базі КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" трапляються випадки, коли машини екстреної допомоги одночасно привозять кількох пацієнтів з гострими станами, які потребують невідкладної допомоги.

Так сталося і сьогодні, коли до нас одночасно доправили двох пацієнтів з інфарктами міокарда: хмельничанина та мешканця Ярмолинеччини. В такі моменти (коли відлік іде на хвилини), ми починаємо дякувати Богу, державі, керівництву області, директору ... читати далі »

31 Жовтня 2021 Александра 1206

Пентелейчук А.В студентка 2 групи, 2 курсу, Буковинського державного медичного університету
Цисар Ю В., асистент кафедри акушерства та гінекології, Буковинського державного медичного університету
Тема: Кому рекомендовано застосувати Внутрішньоматкову контрацепцію?
Наразі існує велика кількість методів контрацепції. З них можна самостійно або ж із лікарем обрати вид контрацепції, який захистить вас від небажаної вагітності та захищатиме від небезпечних хвороб.
Що таке контрацепція?
Контрацепція це методи попередження небажаної вагітності та збереження репродуктивного здоровя.
Наразі існує безліч методів контрацепції, але треба памятати що серед усіх немає 100% ефективних, окрім утримання від статевих контактів.
Ефективність контрацепції залежить від типу, який ви використовуєте, а також від правильності ... читати далі »

26 Жовтня 2021 Пресслужба ХОССЦ 1262

Про надання планової та невідкладної допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, про роботу КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр в умовах пандемії, співпрацю з НСЗУ, досягнення та перспективи йдеться у сюжеті.

1 « 17 18

19

20 21 » 299

Курси валют на 28.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.02
41.07
44.58
44.62

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо