clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
12 Березня 2019 Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області 3341

Повторний шлюб стає дійсним з моменту припинення попереднього шлюбу
На цьому наголосив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглядаючи справу про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити дії (про визнання шлюбу дійсним). Касатор зазначила, що оскільки рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 22.12.2016 року її шлюб із колишнім чоловіком визнано недійсним, то, відповідно до статті 48 Кодексу про шлюб та сімю України (в редакції, чинній на час реєстрації шлюбу позивача із особою 05.08.2003 року), вважається, що позивач на момент реєстрації шлюбу з особою не перебувала в іншому шлюбі.
Аналізуючи доводи, викладені у касаційній скарзі, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на наступне.
Актовий запис цивільного стану може бути анульований, зокрема, на підставі висновку районного, районного у містах, міського (міст обласного значення), міськрайонного, міжрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції, складеного у випадках, передбачених статтею 39 Сімейного кодексу України, за заявою заінтересованої особи.
Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України розглядає заяву заінтересованої особи про визнання шлюбу недійсним та складає висновок про анулювання актового запису про шлюб, якщо шлюб зареєстрований, зокрема, з особою, яка одночасно перебуває в іншому зареєстрованому шлюбі.
Якщо шлюб зареєстровано з особою, яка вже перебуває в іншому шлюбі, то в разі припинення попереднього шлюбу до анулювання актового запису щодо повторного шлюбу зазначений повторний шлюб стає дійсним з моменту припинення попереднього шлюбу. Про це робиться відповідна відмітка в першому та другому примірниках актового запису про шлюб.
Таким чином, як суди дійшли правильного висновку, що на момент реєстрації шлюбу з ОСОБА_2 позивач перебувала в іншому зареєстрованому шлюбі, який не було припинено або визнано недійсним.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 17.08.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
25.16
25.19
27.87
27.9

Архів новин

<<Серпень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31