clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
24 Листопада 2019 Назар Полатайко 361

Вагітність та грип

З початком осені підвищується рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). В Україні щорічно ці захворювання діагностують у 1025% населення і вагітні не є виключенням.
За статистикою, майбутні мами хворіють на ГРВІ та грип частіше за інших жінок, так як опірність їх організму інфекціям значно знижена, а гормональні процеси викликають ще й загострення хронічних захворювань, які також стають доброчинним грунтом для вірусів. Особливу небезпеку несе вірус грипу, який відрізняється від звичайної застуди більш важким перебігом, більшою тривалістю важкого стану і великою ймовірністю ускладнень.

Грип це гостре інфекційне захворювання, причиною якого вірус. Зараження ним відбувається через повітря, тому першою мішенню збудника стають верхні дихальні шляхи. У слизовій тканині цих органів починається бурхливе розмноження інфекційного агента. Клітини внаслідок цих процесів руйнуються, вірус проникає в кров, надаючи подальшу токсичну дію на весь організм.

Симптоми
Перші ознаки зараження грипом зявляються через 1-2 дні (іноді через пару годин) після контакту з хворим. Починається все з симптомів інтоксикації, яка домінує при даній інфекції. Майбутню маму турбує: головний біль, озноб, ломота в тілі, висока температура, порушення сну, нудота, болючість в очах при їх рухах. Пізніше приєднуються й інші ознаки: закладеність носа, біль у горлі, сухий кашель. Триває грип при неускладненому перебігу в середньому тиждень.

Вплив на плід
Перший триместр небезпечний формуванням вад розвитку плоду, викиднем.
У другому триместрі зараження грипом загрожує виникненням загрози переривання вагітності.
У третьому триместрі висока ймовірність розвитку дисфункції плаценти, внутрішньоутробного інфікування плоду, відшарування плаценти, передчасних пологів.

Профілактика грипу і ГРВІ під час вагітності
Міжнародний досвід показує, що найбільш ефективним захистом проти ГРВІ та грипу залишається специфічна профілактика шляхом проведення щеплення, яка рекомендована всім вагітним в період підвищення захворюваності на цю патологію (за відсутності протипоказань) і не залежить від терміну вагітності.

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоровя у новому епідсезоні в Україні, ймовірно, циркулюватимуть:
вірус, подібний A/Brisbane/02/2018(H1N1)pdm09;
вірус, подібний A/Kansas/14/2017(H3N2);
вірус, подібний B/Colorado/06/2017 (лінія B/Victoria/2/87);
вірус, подібний B/Phuket/3073/2013 (лінія B/Yamagata/16/88).

Саме до цих небезпечних штамів сформувати імунітет допоможуть вакцини:
ВАКСІГРИП ТЕТРА (виробник Санофі Пастер, Франція)
ДЖІСІ ФЛЮ (виробник Грін Кросс Корпорейшн, Південна Корея)
ІНФЛУВАК (виробник Абботт Біолоджікалз, Нідерланди)

Крім того, неспецифічними профілактичними заходами є:
обмеження відвідувань багатолюдних заходів;
перед відвідуванням місць масового скупчення людей рекомендовано застосування оксолінової мазі;
прогулянки на свіжому повітрі;
запобігання переохолодженню тіла;
споживання натуральних харчових продуктів, багатих на вітамін С;
повноцінний нічний сон та відпочинок протягом дня.

Якщо вагітна все-таки захворіла, то вона має дотримуватися постільного режиму повідомити про захворювання сімейного лікаря та акушера-гінеколога, на обліку якого перебуває.

Виконання вагітною профілактичних заходів та рекомендацій лікарів запорука збереження власного здоровя та здоровя майбутньої дитини!

ПІДГОТУВАЛИ:
асистент кафедри акушерства та гінекології БДМУ
Цисар Юлія
Студент 5 курсу БДМУ
Полатайко Назарій

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоКурси валют на 11.12.2019
купівля
продаж
Міжбанк
$
23.61
23.65
26.15
26.19

Архів новин

<<Грудень 2019>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31