emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
17 Грудня 2019 Булик Тетяна та Ладані Наталія 10966

Передчасні пологи і їх ризики
Щороку близько 15 мільйонів дітей у світі з'являється на світ занадто рано. Передчасні пологи відбуваються від 22 тижня вагітності до 37, ще раніше трапляється викидень.
Насправді так буває нечасто, але для вагітної, навіть абсолютно здоровою, залишається найбільшим страхом. Тому краще володіти повною інформацією про ситуацію, щоб даремно не переживати.
У Україні тільки близько 7% пологів бувають передчасними. Слаборозвинені країни мають цей показник вище в два - два з половиною рази. Визначальні фактори - доступність медичних послуг, оснащеність лікарень і кваліфікованість лікарів.
До речі, те, наскільки лікарі здатні вжити необхідних заходів, а також можливість виходити недоношеної дитини, визначає термін, на якому зізнаються передчасні пологи. До 2012 року він дорівнював 28 тижнях, зараз - 22 тижні при масі плода від 500 г
Народжену раніше живу дитини реєстрували тільки після 168 прожитих годин (це 7 днів). Так було тому, що виходити малюка вагою до кілограма простіше при наявності спеціального обладнання.
Зараз всі лікарні, як мінімум обласного значення, включені в програму оснащення подібної апаратурою. Тому передчасні пологи класифікують за строком вагітності наступним чином:
дуже ранні - з 22-го до 27-го тижня, плід важить від півкілограма до кілограма;
ранні - з 28-го по 33-й тижнь, малюк важить від одного до двох кіло;
передчасні - з 34-го по 37-й тижнь, маса становить 2,5 кг, при цьому дитина майже завжди може самостійно адаптуватися в зовнішньому світі, тому зазвичай заходи щодо збереження вагітності не проводяться.
Ознаки пологів, що з'являються на 38-му тижні, призводять вже не до передчасного, а до термінового - тобто нормальної - появи дитини.
Проводиться ще один поділ видів - за періодами:
загрозливі;
що починаються;
що почалися.
Медики розрізняють також мимовільні і індуковані передчасні пологи. Останній варіант використовується вкрай рідко, при наявності серйозних діагнозів, що виключають можливість виживання плода або становлять небезпеку для життя матері. Проводяться вони тільки за згодою жінки. Лікарі завжди прагнуть зберегти вагітність, забезпечити появу здорового малюка, тому важливо виконувати всі їх рекомендації.
При загрозі пологів раніше терміну вживаються всі можливі засоби для зупинки початку родової діяльності. Адже небезпека для дитини і мами залишається завжди.
Небезпека для малюка:
розвиток безлічі захворювань;
складності з навчанням в майбутньому;
часто порушуються зір, слух;
є ризик отримати довічну інвалідність.
Для жінки ризик набагато менше, оскільки зазвичай передчасні пологи проходять легше і швидше звичайних. Але все ж:
відуття провини, післяпологова депресія;
ймовірність післяпологових ускладнень залишається високою.
Ознаки та усунення загрози
Виявивши у себе хоча б один із симптомів пологів, що починаються раніше терміну, вагітні відразу ж дзвонять, йдуть, їдуть до лікаря. Безумовно, це єдино вірне рішення. Але при цьому ні в якому разі не можна турбуватися, панікувати. Реально дуже багато такі випадки пояснюються не патологією, а фізіологією вагітності.
Потрібно пам'ятати про те, що в більшості випадків результат сприятливий. Зайві нерви ніяк не допоможуть, тільки є ризик нашкодити собі або малюкові.
Про ризик передчасних пологів найчастіше говорять такі прояви:
болю в животі, спині тягне, ріже, схваткообразного характеру, причому при цьому живіт сильно твердне;
виділення з піхви - від слизу, можливо з кров'ю, до рясного відходження вод.
Інші симптоми може виявити лише лікар. За ним розрізняють стадії патології:
загрозливі передчасні пологи визначаються тонусом матки, між скороченнями м'язів проходить різний час, живіт отверділий, можуть бути виділення, іноді підтікає амніотична рідина, шийка матки не розкрита;
починаються визначають по періодичним переймами, що розкривається шийці, часто виливаються води;
головна ознака почалися - відкриття шийки більше 4 см, всі інші симптоми теж можуть бути присутніми.
Уточнення симптомів загрозливих пологів раніше терміну лікарем виконується на гінекологічному кріслі, за допомогою спеціальних тестів на наявність амніотичної рідини, може бути призначено УЗД або кардиотокография. Ультразвук дає можливість визначити точну довжину шийки та її розкриття, КТГ - проаналізувати тонус матки.
На перших двох стадіях є можливість зупинити процес. Перевищує 4 см відкриття шийки зробить подібні заходи неефективними. Тоді проводять передчасні пологи, мета лікарів -
Профілактика передчасних пологів повинна починатися ще до зачаття. Важливо здати аналізи на можливі інфекції, пролікувати виявлені. Це питання контролюють і далі, протягом всієї вагітності.
Попереднє обстеження організму дозволить виявити всі його особливості. Вони враховуються лікарем при призначеннях, рекомендаціях під час вагітності. При її настанні потрібно встати на облік якомога раніше.
Протягом всього терміну важливо правильно харчуватися, остерігатися інфекцій, уникати стресових ситуацій. Якщо це не виходить - наприклад, така робота, - попросити лікаря призначити заспокійливі.
Незважаючи на всі ризики, дуже багато випадків виходжування недоношених дітей. Народжені з 33-34 тижні зазвичай порівнюються з розвитку з однолітками до напівроку, більш ранні - до двох-трьох років. Завжди потрібно сподіватися на краще.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 29.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.05
41.1
44.5
44.54

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо